نظرسنجی
آمار بازدید

در حاشیه دیدار تیمهای استقلال و نفت تهران؛هفته سی ام لیگ برتر-۲۸/۱۲/۹۱

قسمت اول

قسمت دوم


زندگی نامه امیر قلعه نویی...

اردشیر‌قلعه‌نوعی، معروف به امیر‌قلعه‌نوعی در سال 1342 به دنیا آمد. اردشیر 7 ساله بود که خبر دادند، پدرش فوت کرده است وی از 13 سالگی شروع به کار کرد و در کنار کار فوتبال نیز بازی می کرد.

امیر قلعه نوعی در سال 1360 به تیم ملی جوانان دعوت شد که نمایش قابل قبولی هم از خود ارائه کرد و در اسفند همان سال از تیم راه‌آهن به شاهین رفت.

شاهین در آن زمان ملی‌پوشان زیادی داشت، او اواسط لیگ سال 66 پس از پیروزی 2 بر صفر برابر پرسپولیس شاهین را ترک کرد و به اسد قطر رفت.

قلعه نوعی در زمستان 13۶۶ به تهران بازگشت و این بار سراغ باشگاه استقلال تهران رفت پای میز قرار داد نشست و پیراهن آبی را به تن کرد. اولین بازی وی به عنوان بازیکن‌ استقلال در 19 اسفند سال 13۶۶ مقابل پرسپولیس رقم خورد این بازی که در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی برگزار می‌شد، به پنالتی‌ کشیده شد و اردشیر قلعه‌نوعی پنالتی‌اش را از دست داد.

این بازیکن‌ خلاق تا پایان دوره بازیگری‌اش تنها 19 بازی ملی انجام داد که اتفاقا 18 بازی آن در سن 30 سالگی به بعد رخ داد امیر قلعه نوعی اولین بار توسط ناصر ابراهیمی مربی معروف پرسپولیس در سال 1364 به تیم ملی (ب) دعوت شد.

شایان ذکر است؛ وی در اردیبهشت سال 1365 همراه تیم ملی به چین سفر کرد و اولین بار پیراهن تیم ملی (الف) را به تن کرد اما تا سال 1373 هیچ‌گاه مجددا به تیم ملی فراخوانده نشد، در کارنامه ملی قلعه‌ نوعی تنها یک گل زده آن هم به تیم ملی کویت دیده می شود.

گفتنی است؛ وی در سال 13۶6 دچار مصدومیت‌ شدید شد و بار دوم در سال 1374 مصدومیت‌ شدید را تجربه کرد.

وی سابقه مربیگری در تیم‌های برق تهران، کشاورز، استقلال اهواز،مس کرمان،سپاهان اصفهان،تراکتور سازی تبریز و استقلال تهران را دارد.

پس از قهرمانی استقلال تهران با امیر قلعه نوعی در سال 1385و نتایج ضعیف تیم ملی ایران در مسابقات جام جهانی 2006 و از طرفی خاتمه همکاری ایران با برانکو‌ایوانکویچ شرایط تازه‌ای برای قلعه‌نوعی مهیا شد.

قلعه نوعی به عنوان سرمربی‌ تیم ملی انتخاب شد و همزمان پستهای مدیر فنی و رئیس سازمان فوتبال استقلال تهران را نیز بر عهده داشت. تیم ملی ایران با حضور او روی نیمکت در مسابقات جام ملتهای آسیایی 2007 با ضربات پنالتی‌ مغلوب تیم ملی کره جنوبی شد و از این رقابتها دست خالی بازگشت.

در سال 2007 وی کاندیدای کسب بهترین مربی سال آسیا شد، امیر قلعه‌نوعی متاهل و دارای یک پسر و یک دختر است، پسرش محمدهوتن‌ در تیم استقلال حضور دارد و 16 ساله است، ثمرخاتون‌ نیز دختر وی است که چند سال از پسرش بزرگتر است.

**یه دختر دم بخت هم داری؟!!؟بابا ایول،خوشم اومد...


خطر مرگ از بیخ گوش مدافع استقلال گذشت/9 بخیه روی سر اشجاری

خطر مرگ از بیخ گوش مدافع تیم استقلال گذشت.
در روز سه شنبه اتفاق عجیبی برای حسن اشجاری رخ داد که باعث شد کار او در چهارشنبه سوری به بیمارستان بکشد.

وی که دوشنبه شب پس از بازی استقلال مقابل نفت تهران،به رشت رفته بود،روز سه شنبه برای انجام کار یک کار بانکی به خودپرداز مراجعه کرد و وقتی پس از انجام کارش،به سمت اتومبیل خود حرکت کرد،یک موتورسوار در جهت مخالف به او برخورد کرد.
اینچنین اشجاری به زمین افتاد و سرش به گارد ریل کنار خیابان برخورد کرد.
حاضران در محل و فرد موتورسوار بلافاصله اشجاری را به بیمارستان منتقل کردند و سر او 9 بخیه خورد.
مدافع استقلال پس از حضور در منزلش دچار حالت سرگیجه شدید شد و به همین دلیل بار دیگر به بیمارستان مراجعه کرد.

او درباره وضعیت خود اظهار داشت:در حال حاضر درد زیادی از ناحیه سر دارم و حالم تعریفی ندارد.سرم گیج می رود و احساس سنگینی هم می کنم.پزشکان گفتند که اگر سانتی متری پایین تر این اتفاق افتاده بود،الان حلوایم را خورده بودید.

اشجاری تاکید کرد:با این وجود راضی ام به رضای خدا.حتما تقدیری بوده است.دکتر نوروزی،پزشک استقلال قرار است به رشت بیاید تا من را زیر نظر بگیرد.تا حضور او صبر می کنم اما درد دارم و امیدوارم شرایط مطلوب جسمی را پیدا کنم.

[ چهارشنبه سی ام اسفند ۱۳۹۱ ] [ 21:11 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]

هر چی آرزوی خوبه مال تو...

ایلیای آبی هرچند خیلی دیر اما خیلی ساده متولد شد.دیر متولد شد چون انسان جایزالخطاست و من و ما هم مثل هر انسان دیگه ای در زندگی دچار اشتباهاتی می شویم و یکی از اشتباهات ما این بود که دیر خواستیم خودمان و برای خودمان باشیم.به خودمان احترام بگذاریم و برای خودمان ارزش قائل باشیم.برای شخصیتمان،برای غرورمان،برای اعصاب و روانمان!

دیر به هوش آمدیم که شان و شخصیت خودمان را حفظ کنیم وبرای دیگران هم ارزش و احترام قائل باشیم...
از روز اولی که ایلیای آبی متولد شد جمعی از دوستان هر چند انگشت شمار و معدود در کنار هم جمع شدیم تا ساعاتی را آنگونه که می خواهیم سپری کنیم و بعد از خارج شدن از دنیای مجازی احساس نکنیم سوهانی بر اعصاب و روانمان کشیده شده بدتر از تمامی زجرهای زندگی روزمره.دوستانی که تک تک آنها از بزرگان تا کوچکترها برای ما بزرگ بودند و ارزشمند...


ابتدا به رسم ادب و احترام جا دارد که تشکر و قدردانی ویژه ای بکنیم از دوستانی که در این مدت در کنار ما بودند و ما را از حضور گرم و آبی شان بی نصیب نگذاشتند:

بزرگان وبلاگ برادران بزرگوارم سعید خان جعفری عزیز(سعید اس اس) که فارغ از دنیای مجازی هم همواره مثل یک دوست و برادر بزرگتر در کنار ما بود و لحظه لحظه حضورش برای ما غنیمت و سعید خان دیگر وبلاگ(سعید**) که بی هیچ رنگ و ریایی مارو از حضور پر مهر و ارزشمند خودشون بهره مند کردند هر چند که گرفتاری های زندگی اجازه نداد آنگونه که دلمان میخواست از حضورشان استفاده کنیم اما خب در همین حد هم نامشان بر صدر وبلاگ حک شد و باعث افتخار و دلگرمی ما و امیدوارم امکانش فراهم بشه که هر چه بیشتر از برکت وجودتون استفاده کنیم...

حمید عزیزم که هر چند کمی دیر اما خیلی به جا و به موقع به جمع ما اضافه شد و بر بار وبلاگ با حضورش افزود و البته اتفاق ناگواری که در روزهای پایانی سال برایش به وقع پیوست همه ما را غمگین کرد.

داش مهدی عزیز که به جرات می تونم بگم بهترین ارمغان و توشه من از حضور در سایت استقلالی بود و حرفاش حرف دل ما و حضورش همیشه پربار،امیدوارم سال دیگه هم همچنان کنار خودمون داشته باشیمش...

داش امین عزیز که به عنوان نماینده ژنرالی های اصیل و واقعی!به جمع ما پیوست و به همراه داش علیرضا پرچم علی ها رو بالا نگه داشتند و البته تاریخی ترین و کوبنده ترین اتفاق وبلاگ را رقم زد...

همشهری عزیزم داش علی گل بچه باحال ساحل کارون که بر رونق بچه های اهواز در وبلاگ افزود.

نیمای عزیز که مدتهای مدیدی از علاقمندان سیستم فکریش بودم و همه چیز رو خیلی خوب از دریچه منطق و عقل آنالیز میکرد و باعث خوشحالی ما شد که او هم به ما افتخار همراهی داد.

لاله خانوم عزیز در بین خانومها حقیقتآ بزرگترین غافلگیری ما بود و خیلی فراتر از انتظار ما وبلاگ رو همراهی کرد و باید بنده رو عفو کنن بابت اینکه اصلآ فکر نمیکردم و انتظار این همراهیشونو نداشتم.

کاپیتان نازنین که یکی از بزرگترین جذبهای ایلیای آبی بود و با وجود اینکه می دونست اختلاف نظرش با ما ممکنه به نیمکت نشینیش منجر بشه اما باز هم افتخار پیوستن به مارو داد.

آبی خانوم که مثل مادری فداکار و خواهری دلسوز تمامی دوستان رو زیر پر و بال خودشون میگیرن،باید گفت ماشالا آبی خانوم!ضمنآ این نوید رو به دوستان میدم که افشای اسم ایشون یکی از هدایای ویژه نوروزی ما به دوستان خواهد بود!

مهتاب خانوم به عنوان بزرگ وبلاگ در قسمت خواهران نقش کاتالیزور و آرامبخش وبلاگ رو ایفا کردن و الحق که چه خوب این نقش رو ایفا کردند و همیشه یکی از حامیان واقعی وبلاگ بودند وهستند و ما همه جوره ممنون دار بزرگواریشون هستیم!

ستاره آبی دل عزیز از دوستان و همراهان قدیمی که خوشبختانه باز هم در کنار ما بودن و در حد امکان هرچند اندک مارو همراهی کردن...

خواهران خونگرم جنوبی عزیز نوشین خانوم و نگین خانوم که نمونه بارز خلق و خوی جنوبیهای خونگرم رو با تمام مهربانی هایشان نشان دادند.

 

آبجی فائزه که از روزهای آغازین وبلاگ در کنار ما بودن و همیشه به وبلاگ لطف داشتن و بعد از یه مدت کوتاهی غیبت دوباره به جمع ما پیوستن...

آبجی های با معرفت وبلاگ آبجی بهار و آبجی نفس و آبجی مژگان که به واقع من رو حیرت زده کردند که علی رغم تمام تمایلات قلبی شون سعی کردند در مسیر منطق قدم بردارند و استقلال رو ارجح بر تمام اشخاص بدونن.

و آبجی سارا که هرچند کج دار و مریض اما تا اونجایی که تونستن مارو همراهی کردن و باقیشم میزاریم به پای فیر پلی!

تشکربسیار زیادو ویژه از همراهان پنهان و پشت پرده وبلاگ که نشون دادن جوانمردی و انسانیت هنوز زنده و پا برجاس و به رسم بازی جوانمردانه و بخاطر حس انسان دوستی و از سر اینکه طاقت دیدن اشکهای همنوعان خودشون رو نداشتن مارو در پشت پرده همراهی کردن و این ارزشمندترین خصلت انسانی رو چه زیبا بجا آوردن و دلسوزی رو در حق افراد تمام کردند.دوستانی که علاقه مند به همراهی با ما بودند و بخاطر پاره ای ملاحظات انسانی و اینکه دل ضعیفی رو خدایی نکرده نشکنن با کامنتهای خصوصیشون مارو همراهی کردن و البته هم این همراهی پنهان و هم اون احساس ترحم و دلسوزیشون نسبت به همنوعان داغدارشون برای ما ارزشمند بود...

و چه ما سنگدل بودیم که نتونستیم دلمون را به بزرگی این دوستان بکنیم و ترحمی به حال انسانهای ضعیف بکنیم و چشم بر روی تمام دست و پا زدنهایشان بستیم و قساوت را به حد اعلا رساندیم!اشکها و ضجه ها و التماس های همنوعان دردمندت رو ببینی و آب نشی!؟

اینجا همواره مهمترین اصل این بوده که حد و جایگاه خودمان را بشناسیم و پا را از گلیم خود فراتر نگذاریم و احترام به دیگران چه بزرگ و چه کوچک چه مرد و چه زن را در همه حال حفظ کنیم و چشم و رو داشته باشیم و عزت بگذاریم تا انتظار عزت داشته باشیم و برای بزرگ شدن به هر حقارت و خفتی تن در ندهیم که خیلی زود در نظر انسانهای اهل منطق و عقل این حقارت عیان خواهد شد...

و یه تشکر ویژه دیگه از افراد معلوم الحال و معلوم الهویه ای که با حضورشون در جمع ما اولآ نشون دادن که چقدر لانۀ علی ها مهم و چشم پوشی ازش سخت و دشواره و از طرف دیگه موجبات انبساط و البته انزجار خاطر اهالی لانۀ علی هارو فراهم آوردن..."فزادهم الله مرضآ و فی قلوبهم مرضا"

و اما دوستان و همراهان عزیزم که در همه حال یار و یاور من بودن و بی هیچ منتی و با خلوص نیت در این مدت منو همراهی کردن:

حدیث خانوم امیری عزیز که به عنوان بمب فصل نقل و انتقالات به عنوان یک استقلالی واقعی که استقلال رو فارغ از نامها و سلایق شخصی تاجی یر سر تمام افراد می دونستن و در کمال مسرت برای حمایت از استقلالشان به ایلیای آبی پیوستند و تمام یاوه گویی ها و اراجیف افراد مغرض و مریض و حسودان لا یسود را به جون خریدند و هر آنچه داشتند برای تیم محبوبشان در طبق اخلاص گذاشتند و باعث افتخار ما شدند.خانوم امیری یک دنیا سپاس...

برادر کوچکم آقا علیرضای عزیز که از روزهای قبل از تولد وبلاگ در کنار من بودند و خیلی از زحمات شکل گیری و راه اندازی وبلاگ به گردن ایشون بود و همیشه در این مدت علی رغم اینکه نتونستم به سبک و سیاق مورد نظر اون به حمایت از مربی مورد علاقه ش امیرقلعه نویی بپردازم اما باز هم ترک وفا نکرد و همیشه در کنار من بود و البته هنوز که هنوزه مطلب از ماست که بر ماست علیرضای عزیز که در وصف آقای پیشکسوت نگاشته شد رو یکی از بهترین و کاملترین مطالب کار شده در وبلاگ میدونم و مطمئنم روز به روز هم پیشرفت خواهد کرد و از این بهتر خواهد شد.داش علیرضا دمت گرم داداش...

و سایر دوستان که جسته و گریخته در این مدت مارو همراهی کردند از تمامشون ممنونم و افرادی که از قلم افتادند  من رو ببخشن و شک نکنید به محض اینکه یادآوری بشه حتمآ حتمآ سایر دوستان رو هم اضافه خواهم کرد...

در این واپسین ساعات سال جا داره یادی بکنیم از بزرگان و عزیزانی که در جمع ما نیستند و جای خالیشون مشهوده و در راس همه ناصر خان حجازی عقاب آسیا،بزرگمرد نه فقط فوتبال که عرصه مردانگی و سربلندی ایران که یاد و خاطرشون همیشه در بین تاجی ها زنده و در صدر تمامی مباحث و محافل.روحت شاد مــرد...

والده مکرمه امیر قلعه نویی دیگر عزیز از دست رفته سالی که گذشت بود و دیدن اشکها و گریه های جانسوز پسرش گویای همه چیز و جایگاه رفیع مادر بود.خدا کند که آن مادر بزرگوار از سر تقصیرات تمام انسان نماهای بی ذات و پستی که در عزای فقدانش هلهله و پایکوبی کردند بگذرد به حرمت نام مادر...

خاله عزیز آقا حمید،غلامرضای عزیزاسطوره هواداری من،میلاد خبازی عاشق و آبی خون و سایر عزیزان از دست رفته آبی و غیر آبی دیگر هم روحشون شاد و قرین رحمت الهی و جایگاهشان در بهشت برین...

در پایان آرزوی تندرستی و صحت،شادکامی و موفقیت،سربلندی و عزت برای تمام دوستان و همراهان عزیزم و خانواده های محترمشون دارم و شرمنده تمام خوبی هاشون و به امید اینکه بتونم از خجالت تک تک دوستان در بیام...

آرزوی موفقیت روز افزون برای تیم محبوبمان تاج کبیر آسیا استقلال و به امید اینکه سال 92سالی مملو از موفقیتهای شیرین و دشمن کور کن برای استقلال باشه و جواب دندان شکنی به تمام بدخواهان و دشمنان جن و انس و خودی و غریبه بده تا کـــور شود هر آنکه نتواند دید...

سال نوی تمام دوستان مبارک و قدردان تمام خوبی های شما هستیم...

دست مریزاد،چشم کور کردید...

وامادعای نوروزی مابه درگاه خداوند:شفای عاجل به تمام بیماران و مریضان و دردمندان جسمی و روحی عنایت بفرما و به یمن همین شب چهارشنبه سوری تمام آتش های دنیوی و اخروی را خاموش بگردان!الهی آمین...

یا علی مدد

**الهی عقیده ام را از عقده ام مصون بدار...**

ارادتمند دوستان

 "رضا اسنقی"

**توضیح ضروری:تصویر فوق متعلق به سال ۴۲ و دوران جوانی و جهالت بنده بوده و در حال حاضر اصلآ این شکلی نیستم!!!

**الویس پریسلی سمت چپ هم نیازی به توضیح نداره که داش علیرضا می باشد!

[ سه شنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 21:0 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]

خبرهای کوتاه از استقلال

سایت آمارو تاریخ جهان اعلام کرد «جواد نکونام» در سال جاری میلادی که نزدیک به ۳ ماه از آن سپری‌شده ، توانسته است در دیدارهای ملی و باشگاهی (در سطح قاره آسیا) ۴ گل به ثمر رساند. وی از این جهت در رده سیزدهم بهترین گلزنان سال جاری قرار دارد.
ستاره سابق اوساسونا از این تعداد ۳ گل را در در دیدارهای ملی و یک گل را در لیگ قهرمانان آسیا برای استقلال
به ثمر رسانده است.


دور جدید تمرینات تیم استقلال از روز یکشنبه آینده آغاز خواهد شد.

آبی پوشان از روز یکشنبه، 4 فروردین با حضور در کمپ زنده یاد ناصر حجازی، تمریناتشان را برای مسابقه با سپاهان از سر می گیرند
.
استقلال روز 10 فروردین از مرحله نیمه نهایی جام حذفی در ورزشگاه آزادی به مصاف سپاهان خواهد رفت.
تیم استقلال تهران که دوشنبه مقابل نفت تهران به تساوی یک بر یک رسید و هم اکنون با 60 امتیاز صدرنشین لیگ برتر است، در 30 بازی انجام داده خود در فصل جاری فقط 15 گل دریافت کرده است. شاگردان امیر قلعه نویی با اتکا به خط دفاعی قدرتمند میانگین گل خورده 0.5 گل در هر بازی داشته است که بر همین اساس توانسته صدر جدول را در اختیار گیرد و جدی‌ترین مدعی کسب مقام قهرمانی لیگ در فصل جاری شود.

در فهرست 5 تیم برتر دفاعی لیگ ایران پس از استقلال که در رده نخست جای گرفته، مس کرمان و نفت تهران به ترتیب با 20 و 26 گل خورده صاحب بهترین خطوط دفاعی بوده‌اند و در رده‌های دوم و سوم جای گرفته اند.

از جمله نکات جالب در این میان حضور تیم پرسپولیس با 26 گل خورده (میانگین گل خورده:‌ 0.87 در هر بازی) در رده چهارم این فهرست است.

*فهرست 5 تیم برترلیگ ایران از نظر دفاعی:

1- استقلال تهران، 15 گل خورده، میانگین گل خورده : 0.5 در هر بازی

2-مس کرمان،‌20 گل خورده، میانگین گل خورده:‌0.67 در هر بازی

3-نفت تهران، 26 گل خورده، میانگین گل خورده: 0.87 در هر بازی

4- پرسپولیس، 26 گل خورده، میانگین گل خورده:‌0.87 در هر بازی

5- سپاهان اصفهان،‌27 گل خورده،‌ میانگین گل خورده:‌0.9 در هر بازی

کلیپ مربوط به بازیهای آسیایی تیم استقلال

دانلود


آخرین دیدار استقلال در سال ۹۱ به روایت تصویر،استقلال-نفت تهران ۲۸/۱۲/۹۱

تصاویر بیشتر در ادامه مطلب


ادامه مطلب
[ سه شنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 12:43 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
برای مهدی مهدوی کیا به پاس سالها حضور موثر و بی حاشیه در فوتبال ایران و جهان..

.

پ.ن:یحیی تو در عالم مربیگری هیچی نمیشی،مطمئن باش...

[ سه شنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 2:24 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
استقلال نبودیم و کار را به اما و اگر سپردیم...

 
 • دنبال بهانه نیستیم، امروز بد بودیم، بدون هیچ توجیهی!‌
  برنامهٔ خاصی‌ برای باز کردن دروازهٔ حریف‌ نداشتیم و اگر هم بود، راه دروازه را گم کرده بودیم! گلی‌ هم که به ثمر رسید، روی معدود کارهای تیمی به ثمر رسید!
  اینطور که پیدا بود، استقلال بعد از گلی‌ که زد، سیر شد یا شاید هم خودش می‌خواست سیر شود، چون خصوصاً در نیمۀ دوم، میلی برای حمله‌های آن چنانی نداشت و بیشتر زیر توپ می زد!
  مثل اینکه آبی پوشان این مثل ِ معروف در فوتبال را فراموش کرده بودند که یک گل، تضمینی برای پیروزی نیست!
  این نفتی‌ که ما دیدیم پتانسیل خوردن بیش از یک گل را داشت، اما استقلال قدر این نعمت را ندانست! دفاع آشفتۀ نفت می توانست نه تنها 3 امتیاز را نصیب استقلال کند، که تفاضل ما را هم بالا ببرد، اما استقلال امروز اهلش نبود تا صدای نفس های زردهای اصفهانی را پشت گوشمان احساس کنیم!
  بهانۀ خستگی و این حرفها، اصلا قابل قبول نیست، چون سپاهان هم همین زمان را در اختیار داشت، ضمن اینکه در بازی امروز و قبلی اش هم مهمان بود و در حال سفر!
  نمی شود بی برنامگی و بی دقتی خودمان را گردن ِ این اتفاق و آن توجیه انداخت! امروز، استقلال یکی از بدترین بازیهای این فصلش را به خورد تماشاگر داد! حتی برابر العین پُـر مُـهره هم بهتر از این بازی بودیم!
  بیرون رفتن حیدری (که احتمالا برای جلوگیری از تشدید مصدومیتش بود) باعث شد همان چند حرکت ِ رو به جلوی استقلال هم به کمترین حد ممکن برسد! بیشتر بازیکنان هم که نه در حد خودشان بودند، نه استقلال! روی گل دوم، این مورد کاملاً مشخص بود!
  اینکه نفتی ها خودشان را زمین می زدند یا وقت تلف می کردند، از همان بهانه های بیخود است، چون استقلال روزهای بدتر از این را هم گدرانده!
  نمی دانم چرا هر بار در کورس قهرمانی هستیم، به این هفته ها که می رسیم، باید همۀ وجودمان بلرزد که وای دوباره داریم امتیاز از دست می دهیم! وای باز هم رقیبان دارند به ما نزدیک می شوند!
  امیدواریم این فقط یک اتفاق باشد! یک تلنگر برای اینکه هم مغرور نشویم، هم هفته های آینده بیشتر از اینها مراقب رقیبان باشیم!
  هنوز هم سرنوشت استقلال، در دست خود ِ استقلال است... هنوز هم خودمانیم که برای صدرنشین، تعیین تکلیف می کنیم! فقط باید حواسمان جمع باشد و باهوش باشیم! قدر فرصت ها را بدانیم، چون واقعا هیچ تیمی مثل استقلال (با این همه مشکل و دردسر) لیاقت قهرمانی را ندارد...!

"حدیث امیری"

[ دوشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 22:21 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
کلیپ گل استقلال در برابر نفت تهران،هفته سی ام لیگ برتر-۲۸/۱۲/۹۱

گل فرزاد حاتمی

هایلایت بازی


قلعه‌نویی: تعطیلی تمرین بی‌احترامی به پیراهن و هواداران استقلال است/شب عیدی به بازیکنان پاکتی می‌دادند

امیر قلعه‌نویی پس از تساوی یک بر یک برابر نفت تهران در نشست خبری اظهار داشت: پیشاپیش نوروز باستانی را به همه ایرانیان تبریک می‌گویم و انشالله سال و عید خوبی در کنار خانواده داشته باشند. بازی با کیفیت نبود بازیکنان ما خسته هستند و فشردگی سه چهار روزه مسابقات را داشتند. آن زمان که باید، بازی‌ها برگزار نشد اکنون سه روز یک بار بازی برگزار می‌شود. تاج زحمت می‌کشد اما زمانی به خاطر تیم ملی بازی‌ها برگزار نشد.

وی در مورد وضعیت مالی استقلال گفت: شرایط خوب مالی نداریم و شرمنده برخی همکارانم و بازیکنان هستم. 4 هفته دیگر از لیگ مانده است و باید جلو برویم تا به اهداف‌مان برسیم. در بازی رحمتی زمین نخورد و فقط 8 دقیقه آخر بازی روی دروازه استقلال بود و با یک بدشانسی هم توپ وارد دروازه ما شد. سه موقعیت گلزنی داشتیم.

وی ادامه داد: خبرنگاران یکسال زحمت کشیدند و همه شما با این شرایط کار کردید و سختی کشیدید.

قلعه‌نویی در مورد اینکه تداوم این وضعیت چطور خواهد شد، گفت: به نظر شما چه کار باید بکنیم؟ بخواهیم تمرین را تعطیل کنیم بی احترامی به پیراهن و هواداران استقلال است و باید جلو برویم تا ببینیم خدا چه می‌خواهد حداقل امروز می‌آمدند و شب عید یک پاکت به بازیکنان می‌دادند تا آنها دغدغه نداشته باشند.

سرمربی استقلال در مورد درگیری بائو و منتظری گفت: درگیری بوده اگر بگویم نبوده دروغ است سر میز ناهار بوده است. زود تمام شد و همدیگر را بوسیدند.

قلعه‌نویی در مورد نبود عمران زاده گفت: شما کارگران ذوب آهن را دیدید که ماهی یک میلیون تومان در آن درجه حرارت می‌گرفتند عمران زاده هم روزی یک میلیون تومان می‌گیرید. خودتان قضاوت کنید. بائو و منتظری هم درگیر شدند اما اگر اینها می‌خواستند به استقلال بی احترامی کنند با آنها هم برخورد می‌کردم. شنیدم عمران‌زاده عذرخواهی کرده است. من مطبوعات را نمی‌خوانم اما شنیدم همه گفته‌اند که او مقصر بوده است. برخی هم به دنبال روزنامه‌های حاشیه‌ساز هستند. زمان من یک جهان فوتبال بود و یک لارودی روزی که العین را بردیم برخی روزنامه‌ها روی جلدشان دنبال موضوع حنیف بودند ما هم باید اینطور باشیم. در حالیکه باید به دنبال خوشحالی مردم به خاطر پیروزی باشند. نگرش رسانه‌ها وقتی اینگونه است ما هم باید اینگونه باشیم. بازیکن بازی نمی‌کند هزار تا مسئله پیش می‌آید اما بازی کند همه چیز خوب است.

وی تصریح کرد: ساموئل 14 بازی نیمکت نشین بود اما بعد آمد و در ترکیب ثابت بازی کرد. تورس هم 4 دقیقه بازی کرد و همستیرینگش پاره شد. فوتبالیست‌های ما بازی نکنند فکر و ذکرشان جایی دیگر است. جایی که من هستم اینجور حرف‌ها معنی نمی‌دهد چون این تیم استقلال است.


جباری: در روز بازی وعده پول می‌دهند/برای پیگیری مسائل مالیاتی تمرین نکردم

مجتبی جباری پس از تساوی یک بر یک تیمش مقابل نفت تهران گفت: این هفته نتوانستم تمرین کنم چون به دنبال حل کردن مسائل مالیاتی و مشکلات به وجود آمده برای پاسپورت خودم بودم.

وی ادامه داد: متأسفانه در شرایطی که چنین بازی های سخت و حساسی پیش‌رو داریم به بازیکنان حتی 10 تا 20 درصد قراردادشان را ندادند تا بتوانند با آن زندگی خود را اداره کنند، حتی دو تن از دروازه‌بانان جوان تیم شب‌ها با کلاه و دستکش در کمپ می‌خوابیدند و این بازیکنان تیم بودند که تصمیم گرفتند تا جایی برای زندگی آنان فراهم کنند.

بازیکن تیم استقلال ادامه داد: تماشاچیان نباید بیش از این از ما توقع داشته باشند چون بازیکنان خیلی تلاش کردند و غیرت به خرج دادند اما مسئولانی که باید پاسخ دهند موبایل هایشان را خاموش کرده‌اند.

جباری افزود: بازیکنان جوان تیم که یکی دو تا هم نیستند وضعیت خوبی ندارند ، مسئولان دقیقاً یاد گرفته‌اند که چه کار کنند و در روز بازی‌ها وعده دادن پول می دهند اما بازهم خبری نمی‌شود.

بازیکن تیم استقلال تصریح کرد: ما نباید این بازی را مساوی می‌کردیم اما متاسفانه بازیکنان ما به خاطر مسائل مالی تمرکز لازم را نداشتند ، مردم باید بدانند وضعیت بازیکنان تیم خوب نیست.


رحمتی: کی‌روش باید دستیار سرمربی ایرانی شود/تدارکات ما پول اجاره خانه‌اش را نداده است

مهدی رحمتی پس از تساوی یک بر یک تیمش مقابل نفت تهران گفت: در فوتبال همیشه نمی‌توان برنده بود ، ممکن است در بعضی بازی‌ها پیروز باشید و در بعضی بازی‌ها بازنده، اگر توپ‌هایمان در این بازی گل می‌شد به پیروزی می‌رسیدیم.

وی ادامه داد: متأسفانه چه هنگامی که بازی‌ها را می‌بریم و چه هنگامی که بازنده هستیم هیچ اتفاقی برای تیم ما نمی‌افتد، بازیکنان تیم امروز تمرکز لازم را نداشتند، مشخص نیست صاحب این تیم کیست، دولت است، وزارت ورزش است یا ارگان دیگر.

دروازه‌بان تیم استقلال افزود: بازیکنان جوان ما، کادر تدارکاتی، ماساژورها و کادر پزشکی ما متأسفانه از لحاظ مالی وضعیت خوبی ندارند، تا اینجا با مشکلات ساختیم ولی از این به بعد نمی‌توان تحمل کرد، دیگر مسئولیت از گردن بازیکنان و کادر فنی ساقط شده است.

رحمتی ادامه داد: بازیکنان جوان ما حتی یک ریال هم ندارند تا شب عید به خانواده‌هایشان سر بزنند و هیچ‌کس هم جوابگو نیست و مسئولان هم فقط قول می‌دهند، پس از بازی با تراکتور گفتند 4 میلیون پاداش می‌دهند اما خبری نشد.

وی ادامه داد: کادر پزشکی ما از جیب خود برای بازیکنان دارو می‌خرند، اگر کسی به داد ما نرسد تیم قهرمان نمی‌شود، چقدر باید به عشق هواداران بازی کرد؟ دیگر بس است دیگر نمی‌توان ادامه داد.

رحمتی با اشاره به مشکلات مالی باشگاه استقلال یادآور شد: شرایط سختی داریم کادر پزشکی ماساژورهای ما پول نگرفته‌اند اطلاعی ندارم کسی پول گرفته یا نه اما باشگاه باید به تعهدات خود عمل کند.  هم اکنون تیم‌هایی که در کورس قهرمانی قرار دارند 10 میلیون پاداش می‌گیرند چرا ما نباید این پول را بگیریم.

 وی با اشاره به اسامی که کادر فنی تیم ملی اعلام کرده یادآور شد: سرمربی تیم ملی حرفه‌ای است و از همه چیز اطلاع دارد. صادقی زمانی که متوجه شد جایی در تیم ملی نیست نمی‌توانست راه برود علی حمودی همین اتفاق برایشان افتاد. به هر حال بازیکنان استقلال توقع دارند. صد در صد این مسائل روی روحیه بازیکن تاثیر می‌گذارد و تمرکز او را از بین می‌برد. صادقی روز گذشته مصدوم شد.

 دروازه‌بان استقلال تصریح کرد:‌ما اگر می‌بریم همین است و اگر ببازیم همین اتفاق رخ می دهد. من درباره خودم هیچ صحبتی نمی‌کنم. برخی بازیکنان یک تومانی پول نگرفتند. بعد بازی تراکتورسازی گفتند پول دادند اما چه کسی گرفت؟

 وی درباره اینکه روز گذشته اعلام کرده بود به علت عدم دعوت شدنش به تیم ملی دوستان سابق خوشحال باشند،‌تصریح کرد: من گفتم دوستان یعنی جمع بستم یک نفر نیست با کسی دشمنی ندارم خدا را دارم و به هیچ کسی نیاز ندارم.

 رحمتی با انتقاد شدید از کی‌روش تصریح کرد: مربی آورده‌ایم که کارنامه او مشخص است هر جا به عنوان نفر دوم بوده توانسته موفق کار کند. من هم یک پیشنهاد دارم تا مسئولان فدارسیون که می ترسند در مورد خیلی چیزها صحبت کنند و نمی‌توانند هیچ کاری انجام دهند، یک مربی ایرانی به عنوان نفر اول انتخاب کنند و او را دستیار سرمربی ایرانی کنند و ببینند نتیجه بهتری می گیریم یا نه. 

وی در پاسخ به این سوال که شما قبلا از همین مربیان تعریف می کردید گفت: من هیچ گاه از کسی تعریف نکردم و اگر شما یک مصاحبه از من آوردید که از کسی حمایت یا تعریف کردم حرفتان درست است.

[ دوشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 18:39 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
دو امتیاز مفت پرید...

تیم استقلال در هفته سی‌ام لیگ برتر از ساعت 15:30 در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم نفت تهران رفت که بازی با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

فرزاد حاتمی در دقیقه 16 با یک شوت دقیق از داخل محوطه جریمه برای استقلال گلزنی کرد. رضا نوروزی نیز در دقیقه 62 با شوتی از داخل محوطه جریمه گل نفت را به ثمر رساند. توپ ارسالی به پای یکی از مدافعان استقلال  هم خورد و وارد دروازه شد.

آبی پوشان با این برد ۶۰ امتیازی شد و در صدر باقی ماند.

تورج حق وردی داور مسابقه به ساموئل از  استقلال  و مهر آزما از نفت تهران کارت زرد نشان داد.

در رده دوم هم تیم سپاهان با 59 امتیاز قرار دارد.

ترکیب تیم استقلال:

سیدمهدی رحمتی، پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، حسن اشجاری( از دقیقه 74 هاشم بیک‌زاده)، علی حمودی، جواد نکونام، ساموئل، سیاوش اکبرپور، خسرو حیدری( از دقیقه 46 مجتبی جباری)، سیدایمان موسوی( از دقیقه 46 مجیدی)و فرزاد حاتمی

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

**ضعیفترین بازی هفته های اخیر از یک تیم خسته...

**نفتی ها:یک موقعیت نصفه و نیمه،یک گل!

**موتور تیم دیر روشن شد!

**آخرین فرصت تیم برای از دست دادن امتیاز...

**مجتبی جباری!!!

**استقلال در امن و امان است وزارت ورزش آسوده بخوابد!

علیرضا:دو امتیاز حساسی رو از دست دادیم ولی همه میدونیم که یه تیم قرار نیست همه بازی های پیش رو خودش رو با پیروزی به پایان برسونه.بالاخره امروز از شانس هامون استفاده نکردیم و همچنین خستگی ناشی از بازی با العین کاملا مشهود بود.یکی از ضعیف ترین بازی های مجتبی جباری و ساموئل و همچنین یکی از زیباترین بازی های جواد نکونام که برای من یادآور روز های اوجش در اوساسونا بود.با این حال هنوز اتفاق خاصی نیفتاده انشاالله در بازی فینال با سپاهان کارو یکسره میکنیم.

[ دوشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 18:31 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
ترکیب استقلال مقابل نفت اعلام شد/بازگشت ایمان موسوی به ترکیب بعد از مدتها

ترکیب تیم استقلال برای بازی مقابل نفت تهران مشخص شد.
بر این اساس آبی پوشان در این بازی با مهدی رحمتی،امیر حسین صادقی،پژمان منتظری،حسن اشجاری،جواد نکونام،جی لوید ساموئل،خسرو حیدری،سیاوش اکبرپور،فرزاد حاتمی،ایمان موسوی و علی حمودی به میدان می روند.
ایمان موسوی پس از مدتها به ترکیب اصلی بازگشته است.


نقاشی زیبای هوادار کاشانی در کمپ استقلال

در تمرین امروز باشگاه استقلال یک هوادار کاشانی نقاشی بزرگی از فرهاد مجیدی کشیده بود و به همراه خود به کمپ آورده بود . فرهاد مجیدی در کنار این نقاشی عکس یادگاری گرفت و آن را امضا کرد.

**بسیار زیبا و عالی.دمش گــرم


مهدی کبریا:حجازی هیچ گاه سر خم نکرد

مهدی کبریا از خوانندگان مطرح کشور، قطعاتی را برای استقلال خوانده از جمله «قشون آبی». او قرارداد همکاری را هم با باشگاه استقلال امضاء کرده و قرار است آلبوم جدیدی را روانه بازار کند.

-شما برای استقلالی ها شناخته شده اید. ولی از شما می خواهم بیوگرافی مختصری از خودتان به ما بدهید تا دوستان بیشتر با شما آشنا شوند.

من عید نوروز را به شما تبریک عرض می کنم و آرزوی دارم که بازدید کنندگان سایت آبیته موفق باشند. مهدی کبریا هستم متولد سال ۱۳۶۳ ساکن شهر تهران.

-از کِی شد استقلالی شدید و دلیل این طرفداری چه بود؟

مهم ترین دلیل استقلالی شدنم، مرحوم ناصر خان بود. البته ما همه خانواده مان استقلالی هستند ولی من، حجازی را خیلی دوست داشتم و همیشه پیراهن او را می خریدم.

-خیلی خوب است که از اسطوره استقلال، حمایت می کنید و حتی قطعه ای هم برایش خوانده بودید. کدام ویژگی شخصیت ناصر حجازی را می پسندیدید؟

من آن زمان بچه بودم و از تیپ و کلاس ناصر خان خوشم می آمد اما بعدها که سنم بیشتر شد، شخصیتش را پسندیدم. لذت می بردم که پیش هیچ کسی، سر خم نمی کرد و همیشه حقیقت را می گفت.

-به خوانندگی شما بپردازیم. چه شد که وارد موسیقی شدید؟

من با چند نفر از دوستانم شروع کردم به این کار و قرار نبود برای استقلال بخوانم. زیر نظر استاد شمس کارم را شروع کردم. اما یک اتفاق باعث شد که تصمیم بگیرم بیشتر کارهای فوتبالی بخوانم.

-چه اتفاقی؟

من خیلی از بازی ها را به استادیوم می رفتم و از نزدیک می دیدم. خیلی از لیدرها از دوستان صمیمی من هستند. یک بار که داشتیم با دوستانمام از ورزشگاه بر می گشتیم، حس کردیم که جای یک موزیک استقلالی خیلی خالی است که موقع برد تیم محبوبمان بتوانیم با آن لذت ببریم و همان جا تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم.

-سال ۹۱ دارد تمام می شود. خواستم بدانم سال ۹۱ برای شما چگونه بود؟ اتفاقاتش تلخ بود یا شیرین؟

بیشتر تلخ بود. من کار اصلی ام موسیقی نیست و این کار را فقط برای عشقی که به آن دارم، انجام می دهم. کار اصلی من وارداتِ خودرو و ملزومات دکوراسیون است. امسال به یکی از دوستانم اعتماد کردم که کلاهبردار بود و نزدیک به ۳ میلیارد سر من کلاه گذاشت.

-برویم سر بحث همین آلبوم استقلال. گفته بودید می خواهید برای آلبومی با فتح الله زاده قرارداد ببندید. یعنی این آلبوم درباره استقلال است؟ 

قرارداد امضا شده و شعرهای آن هم آماده شده است. انشاء الله مجوزها صادر می شود که آلبومی با مشارکت باشگاه است.

-از نظر شما به عنوان یک هوادار استقلال، بهترین بازیکن این فصل کیست؟

فرهاد مجیدی و مجتبی جباری. اما بازیکن محبوب من حنیف عمران زاده است.

-از امیر قلعه نویی راضی هستید؟

صد در صد

-درباره کلمات زیر اولین چیزی که به ذهنتان می رسد را بگویید:

خدا؟ یار

استقلال؟ عشق

مهدی کبریا؟ مخلص

فرهاد مجیدی؟ محبوب

لحظه ی سال تحویل؟ آرامش

تیم خارجی مورد علاقه؟ یوونتوس

بازیکن خارجی مورد علاقه؟بالوتلی

مربی مورد علاقه؟ گواردیولا

- یک آرزو برای استقلال؟

قهرمانی در هر سه تا جام

-حرف آخر؟

امیدوارم که هواداران تیم را تنها نگذارند وحتما برای حمایت به ورزشگاه بیایند.

[ دوشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 0:30 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
دانلود کلیپ گلهای استقلال در برابر نفت تهران در فصل ۹۰-۹۱

گل آندو در بازی رفت

**این همون بازی بود که در پایانش فرهاد پیراهنش رو به طرف هواداران پرتاب کرد و از تیم جدا شد...

آخرین گل فصل توسط آرش برهانی دردقیقه9۲دیداربرگشت


جباری در اردوی استقلال حضور یافت

مجتبی جباری یکشنبه شب با حضور در هتل المپیک،به اردوی استقلال پیش از بازی مقابل نفت تهران ملحق شد.

عصر روز یکشنبه و پس از غیبت جباری در تمرین،برخی منابع خبری از قهر جباری به دلیل مشکلات مالی خبر داده بودند.این در حالی است که باشگاه استقلال پس از انتشار این شایعه تصریح کرده بود که جباری به دنبال رفع مشکلات خروجی خود برای همراهی آبی پوشان در سفر به عربستان است.

**خداروشکر،۵۰ درصد مشکلات واسه بازی فردا حل شد...

[ یکشنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 21:40 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
قلعه نویی:الله اکبر می گویند و حقمان را می خورند/روزی یک میلیون می گیرند و غیر حرفه ایند!

امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی با نفت تهران گفت: پیشاپیش عید نوروز را به همه عزیزان داخل و خارج کشور تبریک می‌گویم و امیدوارم زیر سایه اهل بیت سال خوبی داشته باشند. یکی از کلید‌های قهرمانی ماست و بعد از بازی با صبا این مسابقه هم یکی از کلید‌های قهرمانی است. امیدوارم طوری بازی کنند که راه قهرمانی ما هموار شود. امیدوارم بازیکنان همان حس بازی با تراکتورسازی را داشته باشند. هرچند هنوز همه دغدغه مالی ما برطرف نشده است اما اعضای هیئت مدیره و نجف نژاد در تلاش هستند و امیدوارم قبل از عید مشکلات مالی برطرف شود. البته با پیگیری‌هایی که انجام داده‌ایم شنیده‌ایم مشکلات در حال رفع شدن است امیدوارم قبل از بازی فردا و یا بازی‌های آینده این اتفاق بیفتد اما به عنوان یک طرفدار و استقلالی از بازیکنانم تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: از پرسنل باشگاه و همه کسانی که زحمت می‌کشند تشکر می‌کنم. حتی کارمندان باشگاه هم 4 ماه است که حقوق نگرفته‌اند نفت تهران تیم بسیار خوبی است که منابع مالی آنها به موقع پرداخت می‌شود و تیم داخلی آنها مثل تیم بیرونی آنهاست. در بازی هم همه چیز مشخص است و ابراهیم زاده هم یکی از مربیان خوب محسوب می‌شود که فکر می‌کنم خط حمله آنها با حضور رضا نوروزی قوی شده است و اگر حس مسئولیت پذیری داشته باشیم به هدف‌مان خواهیم رسید.

قلعه‌نویی در مورد اینکه حنیف عمران‌زاده را به خاطر عید می‌بخشید یا نه گفت: در مقامی نیستم که بخواهم کسی را ببخشم اما باشگاه اصولی دارد که همه باید تابع باشند. یک سرهنگ راهنمایی و رانندگی نمی‌تواند چراغ راهنمایی را به خاطر سرهنگ بودن رد کند. من قدرت اخراج عمران‌زاده را ندارم اما او را در اختیار باشگاه گذاشتم. عمران زاده به مردم و پیراهن استقلال پشت کرد البته بعد عذرخواهی کرد. در فینال جام جهانی تورس 4 دقیقه بازی کرد و به اجبار تعویض شد. در همین رئال مادرید کاکا یک دقیقه هم بازی نمی‌کرد اما فوق العاده به کارش ادامه می‌دهد. در استقلال هم ساموئل چنین شرایطی دارد. نه رفتار نه کارهایمان حرفه‌ای است وقتی پولمان دیر می‌شود زمین و زمان را به هم می‌دوزیم.

وی در خصوص ۱۶ تیمی شدن لیگ برتر گفت: این چه دردی از ما درمان می‌کند؟ 16 یا 18 تیمی شدن با آماری که نصیرزاده 124 بازی را در پی دارد متاسفانه همه چیزمان به هم می‌خورد. به جای درست کردن زمین‌ها و هواپیماها کارهای دیگر انجام می‌دهیم. اگر پول حرفه‌ای می‌گیریم باید رفتار حرفه‌ای هم داشته باشیم. همان برنامه‌ای که کارگران فولاد را نشان می‌داد دیدیم که یک کارگر نهایتا 1 میلیون تومان در ماه می‌گیرد اما بازیکنانی داریم که روزی یک میلیون می‌گیرند این کارها را انجام می‌دهند. مطبوعات به جای پرداختن به برد العین به این اتفاق پرداختند.

قلعه‌نویی در مورد محرومان و مصدومان تیمش گفت: جا دارد از دکتر نوروزی و بقیه کادر تشکر کنم. خانم محمدی روزانه چندین ساعت کار می‌کنند و امیدوارم که بقیه بازیکنان به این بازی برسند.

سرمربی استقلال در مورد برنامه‌ این تیم گفت: بعد از بازی تعطیل می شویم و از روز 4 فروردین تمرینات را شروع می‌کنیم. تا قبل از بازی 10 فرودرین با سپاهان که اگر قرار شد انجام شود دو جلسه تمرین هوازی دارم. می‌خواهم اشاره کنم. قانونمند هستیم و هر تاریخی که سازمان لیگ بگوید بازی می‌کنیم اما بازی 10 فروردین به هر دو تیم فشار می‌آورد. بازی با الهلال فینال است و از تاج می‌خواهم که به این مسئله ملی نگاه کند.

قلعه‌نویی در مورد اینکه با 16 یا 18 تیمی شدن موافق است یا نه گفت: مازندران یک استان ورزش خیز است که نماینده ندارد. اگر کل لیگ را نگاه کنیم فقط یک ورزشگاه آزادی را داریم. سپاهان با این همه افتخار در آسیا می‌خواست در آزادی بازی کند. وقتی به ازبکستان رفتم یک بازی را دیدم و وقتی شش ماه بعد به همان ورزشگاه رفتم باورم نمی‌شد که همان ورزشگاه است. ورزشگاه نقش جهان اما هنوز اندر خم یک کوچه است. متاسفانه هیچکس به فکر مشکلات مردم نیست. می‌توانیم 20 تیمی هم باشیم اما اولین حریف ما در هر شهر زمین مسابقات است.

وی افزود: اگر گفتم استقلال به بلوغ تاکتیکی رسیده به خاطر این است که زمین‌های خارج از کشور خوب است زمین قطر آنقدر خوب بود که فتح‌الله‌زاده 20 شیرجه در آن زد. اینها هیچکدام ما را جلو نمی‌برد. دوسال پیش گفتیم سقف قرارداد و حالا آن را برداشتند و فقط حق ما خورده شد. دم از الله اکبر می زنند و تا بیت المقدس می‌روند ولی حق آدم را نمی‌دهند. کار ترکیه را انجام بدهید. کار بلد نیستید الگو برداری کنید. مگر ندیدید که 30 سال پیش چه برنامه ریزی کردند و حالا گالاتاسرای ،شالکه را برد. برنامه ریزی را پورسینا و تاج انجام دادند که سپاهان به اینجا رسیده ‌است متاسفانه برنامه ریزی‌ها قائم به مدیر شده است. هنگامی که مربی تیم ملی بودم برنامه سال 2020 را هم داده بودند اما در کشور ما مهرعلیزاده طرح جامع می‌دهد و اکنون خاک می‌خورد اینها ورزش ما را به عقب می‌برد. هما اکنون کجاست؟ دلم می‌سوزد. برخی تا می‌توانستند از میکروفن‌ها استفاده کردند و ورزش را 10 سال عقب انداختند. رحیمی مدیرعامل سپاهان 30 سال پیش ورزشکار بوده و مالیات من را هم داده اما یک مدیری دیگر الله اکبر می‌گوید ولی هیچ چیز را رعایت نمی‌کند.

**اینطور که بوش میاد فردا بدون جباری،برهانی،حنیف،کیانوش،آرزه و ... باید بازی کنیم!

[ یکشنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 19:11 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
فرهاد مجیدی:درگیر دوست داشتن کسانی هستم که دوستم دارند...
 

فرهاد مجیدی می گوید بار دیگر لطف مردم خوب ایران شامل حالش شده و انتخاب به عنوان چهره سال خبرآنلاین از سوی کاربران ما ، مسئولیت او را بیش از قبل سنگین می کند.

فرهاد مجیدی در نظرسنجی خبرآنلاین به عنوان چهره سال کشور انتخاب شد. این انتخاب مردمی در حالی صورت گرفت که در این نظرسنجی شخصیت‌های مطرحی در عرصه‌های سیاست و ورزش و اقتصاد حضور داشتند و حتی در ورزش هم چهره‌هایی مانند محمد بنا آرای بسیاری را متوجه خود می‌دیدند با این حال مجیدی 40 درصد کل آرا را به خود اختصاص داد تا ثابت شود از چه محبوبیتی در جامعه برخوردار است.

* در نظرسنجی خبرآنلاین به عنوان برترین چهره سال انتخاب شدید. چه نظری دارید؟

باید از همه مردم عزیز ایران که به من رای دادند و چه آنهایی که رای شان شخص دیگری بود تشکر کنم. مخصوصا از هواداران استقلال که همیشه مرا شرمنده محبت های خودشان کردند. من فکر می‌کنم این عنوان لایق بزرگانی مثل آقای بنا و دیگر مدال‌آوران المپیکی بود؛ اما در هر صورت از اینکه کاربران سایت خبرآنلاین مرا به عنوان چهره سال انتخاب کردند خیلی خوشحالم و مثل همیشه مدیون و شرمنده مردم هستم .

* در لیگ برتر و لیگ قهرمانان مدام گل می‌زنی اما باز هم بازیکن ثابت تیم نیستی. این تو را عصبانی نمی‌کند؟

نه. من به عنوان یک بازیکن تمام تلاش خود را برای موفقیت تیم می‌کن. بازی کردن یا بازی نکردن من به نظر سرمربی تیم بستگی دارد. من چه فیکس بازی کنم و چه به عنوان ذخیره وارد میدان شوم، به تصمیم مربیان احترام می‌گذارم. هدف من موفقیت تیم و خوشحالی هواداران است و از صمیم دل خوشحالم که در این چند بازی که به عنوان بازیکن جانشین وارد زمین شدم، دل هواداران را با گلزنی به دست آوردم.

*چه دلایلی باعث بازگشتت به استقلال شد؟

از اول هم گفتم اگر بدانم دل یک هوادار از بازگشت من خوشحال می شود برمی‌گردم. من اول برای دل خودم و بعد به خاطر هواداران برگشتم. منتی هم به گردن هیچ کس نیست. شادی و خوشحالی هواداران برای من از همه موارد مهمتر است. من همه موفقیت هایم را مدیون هواداران هستم. بخصوص در این مدت از هواداران حاضر در ورزشگاه انرژی مثبت گرفتم و باعث شد تا با گل هایم هواداران را خوشحال کنم و این لطف خدا و دعای پدر و مادرم و هواداران عزیز است. وقتی شادی هواداران را می‌بینم به خودم می‌بالم که تصمیم گرفتم به استقلال برگردم.

* سال 91 از نظر فرهاد مجیدی چگونه بود؟

سال 91 برای من سال خوبی بود امیدوارم همه مردم هم سال خوبی را سپری کرده باشند .

* چه آرزویی برای سال 92 داری؟

برای همه مردم عزیز کشورم در هر جایی از جهان که هستند آرزوی سلامتی و سربلندی دارم و امیدوارم شاد و خرم باشند.

* چه شعاری در سال جدید برای هواداران دارید؟

شعار من این است «من برای کسانی که از من متنفر هستند وقت ندارم؛ چون درگیر دوست داشتن کسانی هستم که دوستم دارند».

* به عنوان آخرین سوال. صحبت‌های زیادی در مورد خداحافظی‌ات از فوتبال مطرح است. اگر امکان دارد در این باره هم توضیح بده.

من در این مورد بارها صحبت کرده‌ام و هنوز تصمیمی برای خداحافظی نگرفته‌ام؛ اما بگذارید بگویم که این خود من هستم که باید این تصمیم را بگیرم. شاید تا 40 سالگی به فوتبال ادامه دهم و شاید همین فردا از فوتبال خداحافظی کنم. واقعا هیچ چیز معلوم نیست.
 
**دمت گرم داش فرهاد،یه کلام،ختم کلام...

پس از سومین روز متوالی غیبت در تمرینات/شایعه قهر جباری قوت گرفت

مجتبی جباری برای چندمین روز متوالی در تمرینات تیم استقلال حضور نیافت به این ترتیب شایعه قهر او به خاطر مسایل و مشکلات مالی از استقلال قوت گرفت.

جباری بعد از بازی با العین در تمرینات تیم استقلال حاضر نشده است.

در حال حاضر باشگاه استقلال مشکلات مالی فراوانی دارد.

**دلیلش هر چی که هست اینبار علی الحساب نمیتونم بهت ایرادی بگیرم،حتی اگه بنا به دلایل مالی باشه!هرچند که کاش یا مزد تمام یا منت رو تمام میکردین...


داوران بازی استقلال و نفت تهران معرفی شدند

دوشنبه 91/12/28-ساعت 15:30-هفته سی‌ام

نفت تهران-استقلال (آزادی تهران)

داوران:تورج حق وردی-محمدرضا ابوالفضلی-علیرضا ایلدروم-حسن اکرمی-ناظر: حسین عسگری

[ یکشنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 19:2 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
پورحیدری:حرکت حنیف در فوتبال آماتور هم دیده نمی شود!

استقلال با شکست دادن العین امارات صدرنشین گروه شد و حالا آبی پوشان شرایط بهتری در لیگ قهرمانان آسیا پیدا کرده‌اند.
البته در این بازی حرکت جنجالی حنیف عمران زاده حاشیه ساز شد که منصور پورحیدری مدیر فنی آبی ها هم در این خصوص واکنش نشان می دهد. پورحیدری در خصوص حرکت حنیف می گوید: «اینگونه حرکات در فوتبال آماتور هم دیده نمی شود و حنیف در آن صحنه گویا از خود بیخود شد که آن حرکت را انجام داد. عمران زاده پسر خونگرم و خوش قلبی است ولی حرکت او اشتباه بود و حالا هم قلعه نویی باید در مورد وضعیت این بازیکن و جریمه شدنش تصمیم بگیرد.»
او در خصوص شانس صعود استقلال از این گروه و همچنین شانس قهرمانی این تیم در لیگ برتر ادامه می دهد: «استقلال در گروه بسیار سختی قرار گرفته و سه تیم در این گروه (استقلال، العین و الهلال) سابقه قهرمانی در آسیا را دارند. هر چند این برد خیلی به استقلال کمک خواهد کرد ولی بازی های بعدی سخت است و فعلا نمی توان در مورد قهرمانی حرف زد. در مورد لیگ برتر هم باید بگویم که چیزی قابل پیش بینی نیست و بازی های بعدی حکم فینال را دارد. با این حال سرنوشت قهرمانی استقلال دست خودش است. این هفته هم بازی سختی با نفت تهران داریم و امیدوارم فشردگی بازی های روی تیم تاثیر منفی نگذارد.»
پورحیدری در مورد مشکلات مالی استقلال و اینکه می گوید به بعضی از بازیکنان استقلال پول داده اند می گوید:«من زیاد در جریان مسائل مالی نیستم ولی بعید می دانم در باشگاه پول باشد و فقط به بعضی از بازیکنان پول داده باشند. شاید بعضی از بازیکنان از قبل چک دستشان بوده یا مربوط به طلب های قبلی باشد ولی باشگاه استقلال بین آنها فرق نمی گذارد و اگر پول باشد به همه آنها تقسیم می شود. با این حال باید بگویم که عملکرد بازیکنان استقلال با این همه مشکل قابل تقدیر است و آنها تعصب خودشان را نشان دادند.»


ساموئل:وقتی هواداران فریاد می زنند(ساموئل،ساموئل)احساس غرور می کنم...

گفت و گوی خواندنی مروارید سیاه در این لینک


علی منصور:پشت گل ساموئل ۳۰۰ بازی لیگ برتر جزیره بود/خداحافظی مثل خودم ندیدم

کاپیتان اسبق استقلال می‌گوید در آسیا تفاوت میان بازیکن خاص و عادی از هم مشخص می‌شود.

علیرضا منصوریان درباره دیدار استقلال و العین گفت: من این بازی را دو بار دیدم، بعد از بازی استقلال در گفت و گویی به این مساله اشاره کردم که در آسیا تفاوت بازیکنان بزرگ و عادی مشخص می‌شود. ساموئل نمونه بسیار خوبی در این زمینه است. این بازیکن نزدیک 300 بازی در لیگ برتر انگلستان داشته و پشت گل این تیم به العین همه این 300 بازی را می‌توان دید. ضربه سر انتحاری او از پشت محوطه جریمه بزرگی او را نشان می‌دهد. شما دیدید که بعد از ضربه سر او بازیکن العین نقش بر زمین شد. مطمئنا اگر حیدری در این بازی بود، بازی روان‌تری را می‌دیدیم. من اعتقاد دارم استقلال در آسیا بسیار توانمند است.


او افزود: بردن العین که با اختلاف 12-13 امتیازی در صدر جدول امارات است کار کوچکی نیست. استقلال تیم بسیار کاملی است و جنسش جور است.


پیشکسوت استقلال در ادامه با اشاره به اعتراض عمران زاده به تعویضش گفت: اصول حرفه‌ای می‌گوید فوتبال و فوتبالیست‌ برای همدیگر هستند. کسی نباید بگوید چه زمانی به زمین برود و چه زمانی نرود. من خودم می خواستم با او صحبت کنم. فکر می‌کنم احساسی شده باشد. چند شب پیش هم با قلعه‌نویی بودم و حتما با او هم صحبت می‌کنم تا با گذشت و بزرگواری از این ماجرا چشم پوشی کند تا این مساله به استقلال ضربه نزند.


منصوریان در ادامه با تمجید از مهدی مهدوی کیا، افزود: چندی پیش در تلویزیون مهدی را دیدم که می‌گفت، پایان فصل از فوتبال خداحافظی خواهد کرد. مهدی از بازیکنان با سابقه و بزرگ ایران است. او همواره مودبْ، فهمیده و مشهور بود. در تیم ملی با وجود سن کمش همه دوستش داشتند. من فکر می‌کنم او تصمیم شجاعانه‌ای گرفته است، چرا که خداحافظی در اوج ذهنیت مثبت ایجاد می‌کند.


او در ادامه افزود: من در این چند ساله خداحافظی مثل خداحافظی خودم ندیدم و امیدوارم مراسم خوبی برای مهدی در نظر گرفته باشند. اگر مراسم خداحافظی برای مهدوی کیا بگذارند، من به دیده منت در استادیوم حاضر می شوم. گل محمدی و مهدوی کیا هر دو از دوستان من هستند و می ترسم چیزی بگویم و در روند پرسپولیس تاثیر ناخواسته‌ بدی بگذارم. به همین دلیل درباره تصمیمش چیزی نمی‌گویم.


بازیکن اسبق تیم ملی با اشاره به خاطراتش از مهدوی کیا گفت: با تیم ملی چین در دالیان بازی داشتیم که سعداوی و زرینچه به دلایل مصدومیت نتوانستند در آن دیدار حاضر شوند. در تمرینات مهدی از فاصله‌های دور مدام شوت زنی می‌کرد و می‌گفت فردا یک گل از راه دور می‌زنم که البته دو گل زد. همان طور که گفتم ما در آن دیدار دو غایب در جناح راست داشتیم. این مسایل دست در دست هم داد تا در آن دیدار مهدی در دفاع راست قرار بگیرد و همان موجب شد 10 سال در آلمان در همان پست بازی کند و سال‌های سال دفاع راست تیم ملی را به نام خود کند.

[ شنبه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 18:7 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
موزیک ویدئوی زیبای سرود رسمی باشگاه استقلال

( تنظیم : آرمیک / ترانه : حمید بصیر / آهنگ : سیاوش خواهانی )
( خوانندگان : بابک جهانبخش ، حمید خندان ، بیژن بنفشه خواه ، پویا امینی ، مجتبی کبیری ،
سامان گوران ، آرش برهانی ، رضا عنایتی ، میلاد میداودی ، شهروز ابراهیمی و ... )

دانلود با کیفیت بالا(حجم 47 مگا بایت)

دانلود با کیفیت متوسط(حجم 15 مگا بایت)

دانلود با کیفیت پایین جهت موبایل(حجم 4 مگابایت)

دانلود آهنگ

[ جمعه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 23:22 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
سالگرد قهرمانی تیم استقلال در جام حذفی سال 90-25/12/90

 

مراسم اهدای جـام

[ جمعه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 16:42 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
در حاشیه دیدار رفت تیمهای استقلال و العین در مرحله گروهی جام باشگاههای آسیا

قسمت اول

قسمت دوم

[ جمعه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 14:56 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
اینجا تاج کبیر آسیاست...

آقای حنیف عمران زاده،بچه غول عزیز!

شنیده ام آن بالا بالاها می پری،شنیده ام به اندازه ابعادت احساس بزرگی به تو دست داده،که خود را جزو بزرگان فوتبال این مملکت تصور کرده ای،شاید هم جزو اسطوره های تاج! که طاقچه بالا می گذاری و 10 دقیقه بازی کردن برای استقلال را کسر شان خود می دانی،که لیاقت و جایگاه خود را بالاتر از چند دقیقه کوتاه بازی کردن برای تاج کبیر آسیا می دانی!

که در حساسترین و مهمترین آوردگاه آسیایی که چشم میلیون ها دشمن و بدخواه خودی و غریبه به دنبال زمین خوردن این تیم است از انجام وظیفه برای تیمت اکراه داری و آب در آسیاب  دشمن می ریزی و دشمن شادمان می کنی!

از تو سوالی دارم،می خواهم از تو بپرسم چند صباح است که در استقلال هستی؟یک فصل؟دو فصل؟ده فصل؟چقدر از آن زمانی که مهری بر پیشانی تو و وصله ای بر تنت چسبیده بود اما این استقلال بود که پای تو ایستاد تا از حقانیت داشته و نداشته تو دفاع کند و تو را به مستطیل سبز برگرداند حتی اگر بهای آن یک نیم فصل سرمایه گذاری بر روی بازیکنی باشد که به حکم آن بالایی ها و نه کمیته انضباطی حق بازی کردن نداشت گذشته است؟گویا فراموش کرده ای که مثل یک بچه مدرسه ای 6 ماه آزگار بین بزرگان استقلال فقط سر به زیر به تمرین میامدی و به خوابگاهت برمیگشتی!

اصلآ برایم از تمام کارهایی بگو که در این چند سال برای استقلال کرده ای بگو،چند باری تکل زده ای؟یکی دو باری سرت باند پیچی شده؟چند باری هم دروازه حریفان را باز کرده ای؟دیگر چه؟اصلآ برای پشت چشم نازک کردن برای استقلال کافی نیست،که خیلی بیشتر از اینها هم کافی نیست آن هم به این زودی!

ناز کردن برای استقلال دیگر گل به خودی و پنالتی دادن نیست که با دیده اغماض به آن بنگریم،که بگوییم حادثه بود و اتفاقی از سر بدشانسی.وقتی از دستور سرمربی برای ورود به میدان سرپیچی میکنی فقط امتناع از اجرای فرمان یک فرد نیست،یعنی زل بزنی توی چشم میلیونها میلیون استقلالی و بگوی برای من افت دارد که چند دقیقه ای برای تاج کبیر آسیا بازی کنم!

آقای حنیف عمران زاده،آقای بچه غول!چند تاری که در این سالها رشته بودی همه  را پنبه کردی و به قول امیر قلعه نویی مار شدی و خودت را نیش زدی و برگرداندی به خانه اول!و حالا حالا ها باید تلاش کنی تا دوباره به صد فرسخی عنوان بازیکن با غیرت نزدیک شوی!

به سید نگاه نکردی که لنگ لنگان دارد برای تیم و هوادارانش از جان مایه می گذارد؟به فرهاد نگاه نکردی که با آن عظمت که شانه های تو حتی تاب سنگینی اسمش را ندارد روی نیمکت می نشیند و آن زمان که به میدان می  آید با تمام وجود برای تیمش کم نمی گذارد و وقتی گل می زند آن چنان از خود بی خود میشود تو گویی یک پسر بچه 16 ساله به آرزوی دیرینش که پوشیدن پیراهن تیم استقلال است دست یافته و خود را در اوج آسمانها می بیند؟

بیشتر از استقلال به خودت بد کردی بچه غول!استقلال از چند دقیقه بودن تو در میدان که سهل است از سالها بود و نبودت هم آب در دلش تکان نمیخورد،این تویی که محتاجی و باید هنوز هم پوشیدن این پیراهن را در رویاهایت ببینی!

اینگونه است که یکی پژمان می شود و با غیرت و تعصبش شهره آفاق می شود و یکی هم بچه غول می شود و شیرین کاری ها و مزه پرانی هایش ورد زبان و سوژه عام و خاص می گردد!

فراموش کردی که ایتحا تاج دو ستاره پر افتخارترین تیم آسیاست و نه پاس همدان.فراموش کردی که عرصۀ سیمرغ نه جولانگه توست!

بد کردی،به خودت بد کردی بچه غول ِ کـــوچک!

"رضـا اسنقی"


عمران زاده: تجربه ای شد که دیگر با دلم تصمیم نگیرم/از هواداران استقلال عذرخواهی میکنم

حنیف عمران زاده فعلا حق حضور در تمرینات تیم استقلال را ندارد. این بازیکن که در جریان بازی با العین به زمین نرفت و ناراحتی اش را به این شکل نشان داد فعلا با جریمه انضباطی باشگاه روبرو شده است.

عمران زاده در خصوص اتفاقات پس از بازی با العین امارات صحبت هایی را انجام داده که در زیر می خوانید:

کجا هستی؟

در حال رفتن به شمال!

چرا شمال؟

چند وقتی است خانواده ام را ندیدم و خیلی دلم برایشان تنگ شده است. همه جوره تحت فشار هستم.

فعلا که نمی توانی در تمرینات شرکت کنی؟

از من راجع به گل و گیاه و این جور چیزها سوال بپرس!


نمی شود که؟

می خواهم حداقل چند روز به این فوتبال فکر نکنم. فقط این را حتما بنویس که از هواداران استقلال عذرخواهی می کنم. آن روز اعصابم خیلی خراب بود و فشارم افتاد. هرگز دوست نداشتم چنین اتفاقی بیفتد.

کارت درست بود؟

شما هم مدام سوال فوتبالی بپرس! گفتم که فشار زیادی را تحمل می کردم. هیچ وقت برای استقلال کوتاهی نکردم. همیشه سرم را جلوی توپ گذاشتم.شما خودتان را جای من بگذارید. بعد از آن همه اتفاقی که بعد از بازی با الریان افتاد طبیعی بود که فشار زیادی را تحمل کنم.

فکر می کنی آخر این قضیه چه می شود؟

تکلیف من را باشگاه مشخص می کند. هر اتفاقی بیفتد خیر است.حتما حکمت و مصلحتی در کار است.فعلا که در خدمت خانواده هستم و می خواهم با آنها باشم. امیدوارم مردم و هواداران استقلال هم سال خوبی داشته باشند.

تو که سال خوبی نداشتی...

سال 91 از لحاظ فوتبالی سال خوبی برایم نبود. خدا را شکر که تنم سالم است و خانواده ام سلامت هستند.امسال خیلی ضرر کردم.چوب دلم را خوردم.این برایم تجربه شد که حرف های دیگران را گوش بدهم و با احساس تصمیم نگیرم.

**نه اونقدر زیاد نیمکت نشین شده بودی نه بهت اجحاف شده بود که مثلآ حق تورو خورده باشن و امیرحسین یا پژمان رو تو ترکیب گذاشته باشن که بخوای همچین واکنشی از خودت بروز بدی.به هر حال اولین قدم و مهمترین قدم یعنی عذرخواهی از هواداران رو برداشتی.راستی نمیدونم تصمیم غیر دلیت چی میتونست باشه؟!رفتن از استقلال؟!یعنی واقعآ گزینه و انتخاب بهتری هم واست وجود داشته؟!۵۰٪ بازیای یه فصل استقلال رو بازی کردن برابری میکنه با دو فصل کامل بازی کردن تو مثلآ سپاهان...

[ جمعه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 11:46 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
همه خوشگلا،همه حاجیا،همه تاجیا!

**رضا گلزار،داریوش فرضیایی(عمو پورنگ) و مهناز افشار در مکه مکرمه...

[ پنجشنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 23:14 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]

ساموئل بهترین بازیکن استقلال شد

با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، جی لوید ساموئل بهترین بازیکن دیدار استقلال و العین امارات شد.
محمد رضا کسرایی مسئول بین الملل سازمان لیگ در این‌باره گفت: بر اساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، جی لوید ساموئل در بازی تیم‌های استقلال ایران والعین امارات، بهترین بازیکن زمین شده است. در گزارش ناظر داوری به کنفدراسیون، نام ساموئل به عنوان بهترین بازیکن زمین درج شد.

 

**واقعآ بهترین بازیکن استقلال در هفته های اخیر بوده.در نیم فصل دوم خیلی خوب خودش رو به قلعه نویی تحمیل کرد و در ترکیب تیم جا افتاد و چه در دفاع و چه در حمله جزو بهترینهای استقلال بوده.به شکل قابل توجهی به سرعت و تکنیکش هم اضافه شده تا با در اختیار داشتن تمام فاکتورهای لازم تبدیل به ستاره استقلال بشه.واقعآ خدارو شکر که در فصل نقل و انتقالات از دستش ندادیم و الان داریم مزد اعتمادمون رو بهش می گیریم...

 

گزارش تصویری اختصاصی جی لوید ساموئل در ادامه مطلب


ادامه مطلب
[ پنجشنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 16:27 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
برد دلچسب استقلال در برابر العین به روایت تصویر(۲)-۲۳/۱۲/۹۱

تصاویر بیشتر در ادامه مطلب


ادامه مطلب
[ پنجشنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 0:39 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
برد دلچسب استقلال در برابر العین امارات به روایت تصویر(۱)-۲۳/۱۲/۹۱

تصاویر بیشتر در ادامه مطلب

 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 23:36 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
قلعه نویی:هدف اولمان گل نخوردن بود

امیر قلعه‌نویی پس از نخستین پیروزی تیمش در لیگ قهرمانان آسیا در نشست خبری پس از این بازی حاضر شد و گفت: خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم که در یک روز سخت که یپش از آن بازی پرفشاری را برابر تراکتور گذرانده‌ بودیم، پیروز شدیم. در نیمه اول هم محسوس بود که بدن‌های بازیکنان‌مان خسته است. از همه بازیکنانم تشکر می‌کنم که مردانه و با صداقت فوتبال بازی کردند. از هواداران‌مان هم تشکر می‌کنم. تشکر دیگرم از تیم پزشکی است که مهدی رحمتی را به بازی رساند.

وی در ادامه گفت: العین تیم بسیار خوبی است که چند سال است نتایج خوبی در آسیا می‌گیرد. این تیم در بازی قبل الهلال را شکست داده بود. برنامه ما این بود که ارتباط بین خط هافبک و حمله این تیم را قطع کنیم. با این کار توانستیم به هدف اول‌مان که گل نخوردن بود برسیم. در نیمه دوم با توجه به تغییراتی که این تیم نسبت به بازی قبل داشت، بازی کردیم. بر این اساس مهاجم‌ سرعتی‌مان را به زمین فرستادیم که این تغییر جواب داد. فکر می‌کنم حریف برای کسب مساوی به تهران آمده بود.

قثلعه‌نویی در ادامه خطاب به سازمان لیگ گفت:‌ از آقای تاج خواهش می‌کنم که به خاطر منافع ملی بازی دهم فروردین ما با سپاهان را تغییر دهد. شنیده‌ام که سپاهان باخته است و تراکتورسازی هم دیروز خسته بود و بازی خوبی انجام نداد. اگر بازی ما هم خارج از خانه بود شاید به مشکل می‌خوردیم. بپیش از بازی دهم فروردین تیم ملی بازی می‌کند و چند روز پس از آن ما در آسیا بازی می‌کنیم. این بازی باید تغییر کند تا لطمه‌ای به استقلال و سپاهان وارد نشود.

در ادامه خبرنگاری با تبریک پیروزی استقلال به قلعه‌نویی گفت که در نیمه دوم استقلال بیشتر از عمق حمله کرد. آیا در این باره برنامه‌ای داشته است. سرمربی استقلال در پاسخ گفت: اصطلاحی در کوچینگ دقایق بازی وجود دارد که البته ما سنتی هستیم و این‌ها را نمی‌دانیم! بیشتر توجه ما به عمق دفاع حریف بود که اگر به صحنه‌های بازی دقت می‌کردید متوجه موقعیت‌هایی که خلق کردیم، می‌شدید.

خبرنگار دیگری در ادامه از قلعه‌نویی درباره تعویض زودهنگام آرزه با مجیدی پرسید که قلعه‌نویی در پاسخ گفت: ما دیدیم که تغییر تاکتیکی در آن لحظه نیاز است. آرزه بد بازی نمی‌کرد اما ما می‌خواستیم که از مهاجمان سرعتی‌مان استفاده کنیم. اکبرپور را وسط آوردیم و مجیدی را به جلو فرستادیم. با این کار میانه میدان‌مان را پرتعدادتر کردیم. بازیکنان تلاش کردند و ما توانستیم سه امتیاز بازی را بگیریم.

قلعه‌نویی در ادامه به مشکلات مالی استقلال اشاره کرد و گفت: حرف‌های ما هم مثل سریال‌های تکراری مدام تکرار می‌شود. گاهی اوقات رویم نمی‌شود که با بازیکنان رو در رو شوم چون مطالبات آن‌ها باقی مانده است.

در ادامه خبرنگجاری از قلعه‌نویی پرسید که چرا تیمش برابر تیم‌های عربی در دقایق پایانی گل می‌خورد و به حریف موقعیت می‌دهد. او هم در پاسخ گفت که موافق این صحبت شما هستم و باید فکری برای این مشکل بکنیم.

خبرنگاری به قلعه‌نویی گفت با توجه به برنامه‌ریزی سازمان لیگ به نظر می‌رسد زمان بازی با سپاهان تغییر نکند. سرمربی استقلال در پاسخ گفت: سپاهان اگر کیفیت بالایی داشته باشد، یکی از قطب‌های آسیاست و نتایج بهتری می‌گیرد. اگر آقای تاج به این نکته بیشتر دقت کند موضعش تغییر می‌کند. سه روز پس از 10 فروردین سپاهان در آسیا بازی دارد، ضمن اینکه برای تعیین قهرمان جام حذفی زمان بیشتری نسبت به لیگ وجود دارد.

در ادامه خبرنگاری خطاب به قلعه‌نویی گفت او به همراه استقلال به افتخارات زیادی دست پیدا کرده است. آیا برای قهرمانی با این تیم در لیگ قهرمانان آسیا برنامه‌ای دارد که قلعه‌نویی در پاسخ گفت: ما بازیکنان بسیار خوبی داریم اما برای رسیدن به قهرمانی آسیا تیم‌های حریف هم مهم هستند. چند بازیکن خارجی حریفان تیمم را بررسی کردم و فهمیدم که قیمت‌های آن‌ها نسبت به بازیکنان ما سرسام‌آور است. ضمن اینکه در ایران به جزو ورزشگاه آزادی هیچ ورزشگاهی استاندارد نیست. زمین تمرین ما را با العین مقایسه کنید. شاخصه‌های دیگری علاوه بر نیروی انسانی برای قهرمانی در آسیا نیاز است.

وی ادامه داد: مشکل دیگری که هست این که در غرب آسیا یک مربی باید دو سال در یک تیم باشد تا قهرمان آسیا شود اما در شرق آسیا مربی می‌تواند در یک فصل به این عنوان برسد. در اینجا ممکن است قصه مار و پله پیش بیاید و وقتی تیم به همراه مربی به مرحله بالاتر می‌رسد، مار نیشش بزند و تیمش عوض شود!

در ادامه خبرنگار دیگری تاکید کرد که مهدی تاج مکررا گفته است که بازی استقلال و سپاهان در تاریخ 10 فروردین تغییر نمی‌کند. قلعه‌نویی در واکنش به این صحبت گفت: بازی‌های پرفشار برای سلامتی بازیکنان ضرر دارد به همین دلیل هم بود که ما خسرو حیدری را از دست دادیم. اگر تیمی در زمینی به جز آزادی بازی کند دو برابر از بازیکنانش انرژی صرف می‌شود. اگر ما 10 فورردین با سپاهان بازی کنیم اصطلاحا آب به آسیاب دشمن ریخته‌ایم. به دلیل بازی تیم ملی در 6 فروردین فکر می‌کنم که ملی‌پوشان ما حداکثر تا 8 فروردین به ما ملحق می‌شوند.

در ادامه خبرنگار دیگری درباره بازی آینده استقلال با الهلال پرسید که قلعه‌نویی در پاسخ گفت: ما فعلا باید به بازی با نفت فکر کنیم اما این را می‌توانم بگویم که العین از نظر نظم و انضباط بهتر از الهلال است.

در پایان خبرنگاری از قلعه‌نویی درباره نیمکت نشینی آرش برهانی پرسید که قلعه‌نویی در پاسخ گفت: این همه سوال‌های خوب برای پرسیدن وجود دارد، پس بهتر است سوال حاشیه‌ای نپرسید.


فتح‌الله‌زاده: خانه‌ام را می‌فروشم تا پول بازیکنان را بدهم

علی فتح‌الله‌زاده بعد از پیروزی 2 بر صفر استقلال در لیگ قهرمانان آسیا مقابل العین گفت: العین تیم بسیار خطرناکی است و اگر در مقابل آنها غفلت کنیم دروازه‌ تیم‌تان باز می‌شود. استقلال امروز غیرت کرد و بازیکنان توانستند یکی از تیم‌های قدرتمند عربی را شکست بدهند.

وی در مورد اینکه بازیکنان استقلال با وجود مشکلات مالی با تعصب بازی می‌کنند، اظهار داشت: می‌بینید که هیچکدام از بازیکنان اعتراض نمی‌کنند و با غیرت در میدان حاضر می‌شوند. خیلی از آنها دچار مشکل هستند و می‌دانند که چک‌شان برگشت خورده و یا می‌خواستند خانه و یا ماشین بخرند و قراردادشان به هم خورده است. به این بازیکنان افتخار می‌کنم و اگر شده خانه‌ام را می‌فروشم تا به آنها پول بدهم. الان من را می‌بینند اما رویشان نمی‌شود به من چیزی بگویند ولی من این موضوع را می‌فهمم و سعی می‌کنم تا قبل از عید قرارداد را پرداخت کنم. خبرهای خوشی در راه است وزیر اعلام کرده که به فتح‌الله‌زاده کمک می‌کنم تا بدهی‌هایش را به بازیکنان پرداخت کند.

مدیرعامل استقلال در مورد اعتراض سپاهانی‌ها در مورد برگزاری بازی جام حذفی در 10 فروردین سال 92، عنوان کرد: سپاهانی‌ها اعلام کردند سازمان لیگ به استقلال خوش خدمتی کرده است. شما بگویید آیا چنین اتفاقی افتاده است؟

آقای رحیمی که این صحبت را می‌کند باید بداند اگر خوش خدمتی شده به سپاهان شده است. ما باید روز چهاردهم فروردین در عربستان با الهلال بازی کنیم و دیدار سپاهان در ایران است. دوست نداریم حریف‌مان هم ضرر کند، چرا که سپاهان هم نماینده ایران است و در لیگ قهرمانان آسیا با تیم‌های حاشیه‌ای خلیج فارس بازی می‌کند این برنامه باید به نفع هر دو تیم باشد. باز هم می‌گویم اگر اصرار کنند و این برنامه به ضرر ما باشد بازی می‌کنیم اما این شرایط منصفانه نیست. در مورد بازی با سپاهان نیز باید با امیر قلعه‌نویی صحبت کنیم و تصمیم بگیریم که آیا در آن تاریخ به میدان می‌رویم و یا اینکه بازی نخواهیم کرد.‌ آن زمان که می‌گفتیم یک ماه یک ماه لیگ را به خاطر تیم تعطیل نکنیم به خاطر همین اتفاقات بود اما همه هزاران حرف به ما می‌زدند.

مدیرعامل استقلال در مورد اینکه در بازی قبلی جواد نکونام به نظر می‌رسید نسبت به نیمکت‌نشینی ناراحت است و در این دیدار حنیف عمران‌زاده برای تعویض آماده نشده است و به نظر می‌رسد در استقلال باند تشکیل شده است، گفت: شما دیدید در جنگ‌های کلاسیک برای اینکه همه با یکدیگر روبرو نشوند، چریکی به مصاف هم می‌روند. ما باندمان عقب‌تر قرار گرفته و 5 تا 5 تا از بیرون به حریف می‌زنند (با خنده) هیچ مشکلی بین بازیکنان ما وجود ندارد و همه آگاه هستند.

فتح‌الله‌زاده در مورد اینکه اعلام شده 20 هزار نفر در طبقه پائین حضور دارند، گفت: من 30 سالی است که در ورزش حضور دارم و می‌دانم که در طبقه پائین ورزشگاه آزادی حدود 40 تا 50 هزار نفر هوادار جا می‌شود چطور می‌گویند 21 هزار نفر در طبقه پائین جا می‌شود و شاید افرادی دیگر حاضر در ورزشگاه روح بودند.

مدیرعامل استقلال در مورد اینکه به نظر می‌رسد پرسپولیس با مشکل مالی روبرو نیست، عنوان کرد: کاری با پرسپولیس نداریم و اگر به آنها زیاد و کم پول داده‌اند به ما ربطی ندارد. ما مربی خارجی نیاوردیم که بخواهیم دلار بدهیم و آنها اگر کاری کردند به خودشان مربوط است.

[ چهارشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 21:55 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
دانلود گلهای استقلال در برابر العین-۲۳/۱۲/۹۱

گل اول:جی لوید ساموئل

گل دوم:فرهاد مجیدی

هایلایت بازی

[ چهارشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 21:13 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
طلسم شکنی با کمک فرهاد،ساموئل و سایر رفقا

از هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا در مرحله گروهی تیم استقلال از ساعت 19 در ورزشگاه آزادی به مصاف العین امارات رفت.

این بازی در نهایت با نتیجه 2 بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

شاگردان امیر قلعه نویی در نیمه اول در شرایطی که در بعضی دقایق تحت تاثیر بازی تاکتیکی رقیب اماراتی خود بودند سعی داشتند که دروازه العین را باز کنند اما حملات این تیم به اندازه کافی خطرناک نبود و در نهایت بدون باز شدن دروازه حریف به رختکن رفتند.

در جریان این مسابقه در نیمه اول با توجه به اینکه آرزه مهاجم آبی ها بازی خوبی از خود نمایش نداد و ظاهرا هم مصدوم شده بود، در دقیقه 35 تعویض شد و فرهاد مجیدی که روی نیمکت نشسته بود به میدان آمد.

 در نیمه دوم آبی پوشان و تیم العین بازی بهتری از خود نشان دادند. فرهاد مجیدی با شوت محکمی که به سمت دروازه العین در دقیقه 59 زد خطرناک ترین حمله استقلال را رقم زد.

در دقیقه 65 جی لویید ساموئل مدافع سیه چرده استقلال توانست با یک ضربه زیبا دروازه العین را باز کند.

در ادامه مسابقه بار دیگر در دقیقه 73 توسط فرهاد مجیدی استقلال به گل دوم رسید.

تیم العین بعد از دریافت این دو گل حملات مختلفی را روی دروازه استقلال ایجاد کرد که آنها را از دست داد.

داوری این مسابقه بر عهده کوالنکو از ازبکستان بود. وی به امیر حسین صادقی از استقلال و کمبو و محمد الرحمان از العین کارت زرد نشان داد.

تیم استقلال با این پیروزی 4 امتیازی شد و به صدر رفت. تیم العین نیز 3 امتیازی باقی ماند.

تیم های الریان قطر و الهلال عربستان دو تیم دیگر این گروه از ساعت 21 به مصاف هم می روند.

تیم استقلال در بازی اول خود مقابل الریان در قطر به تساوی 3 بر 3 رسیده بود.

ترکیب استقلال:

سیدمهدی رحمتی، ساموئل، امیرحسین صادقی، جواد نکونام، مجتبی جباری، سیاوش اکبرپور، پژمان منتظری، هاشم بیک‌زاده، فرزاد حاتمی( 45- آرش برهانی)، علی حمودی و آرزه(35- فرهاد مجیدی)

سرمربی: امیر قلعه نویی

**طلسم شکنی شیرین امیر همراه با استقلال

**زهر چشم ارتش لاجوردی از آسیا و خیز بلند برای فتح ستاره سوم

**یک برد افتخار آمیز از یک تیم غرور انگیز و با تعصب

**با این برد نشون دادیم که از هیچ حریفی نمی ترسیم

**این استارت کار بود و هنوز راه درازی در پیش و روزهای سخت تر و مسیر پر پیچ و خم تر...

**فرزاد حاتمی!!!

**جـی لویـــد ساموئــــل...این ضربۀ سر بود یا شوت؟!


                 استادیوم غوغا شده .......امیر ژنرال

                      یه طوفانی به پا شده.....امیر ژنرال

علیرضا:بردیم ولی ما که میدونیم امیر خان مربی آسیایی نیست!!

بله طبق معمول روسیاهی موند برای ذغال و استقلال با ژنرال یکی از بزرگترین قدرت های آسیا رو شکست داد.

دم جی لوید و داش فرهاد گرم.

هاشمم که خوب شده تازگیا.

خدایا این شب ها رو از ما نگیر.

[ چهارشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 20:56 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]

ترکیب استقلال مقابل العین اعلام شد/نیمکت نشینی برهانی و حضور آرزه در جمع نفرات اصلی

ترکیب استقلال برای بازی مقابل العین امارات اعلام شد.

براین اساس استقلال در این بازی با مهدی رحمتی،پژمان منتظری،امیر حسین صادقی،علی حمودی،هاشم بیگ زاده،جی لوید ساموئل،جواد نکونام،مجتبی جباری،ویسنته آرزه،فرزاد حاتمی و سیاوش اکبرپور به میدان می رود.

روی نیمکت استقلال هم سید حسین حسینی،آرش برهانی،عباس محمد رضایی،حسن اشجاری،حنیف عمران زاده و فرهاد مجیدی و ایمان موسوی حضور دارند.


موفق ترین و بهترین باشگاه حال حاضر امارات را بیشتر بشناسید

آشنایی با تاریخچه،سوابق و افتخارات حریف قدرتمند امروز استقلال در این لینک


رنگ لباس استقلال و العین مشخص شد

رنگ لباس دو تیم استقلال و العین برای بازی عصر امروز مشخص گردید.

بر این اساس، تیم استقلال در این بازی با لباس، شورت و جوراب آبی به میدان می رود و در سویی دیگر العین هم با لباس، شورت و جوراب سفید به میدان خواهد رفت.


گزارشی از اردوی استقلال/کی با کی هم اتاقیه؟

استقلال برای گذراندن اردوی ۲۴ ساعته خود روز گذشته راهی هتل آکادمی شد تا امروز از ساعت ۱۹ به مصاف تیم العین برود.استقلالی ها به ترتیب زیر در اتاقهای خود ساکن شدند:
فرزاد حاتمی و فرهاد مجیدی، مجتبی جباری و هاشم بیگ زاده، پژمان منتظری و علی حمودی، سیدمهدی رحمتی و حنیف عمران زاده، آرش برهانی و سیاوش اکبرپور، ساموئل و آرزه، ایمان موسوی و سیدحسین حسینی، هادی ریش اصفهانی و حسن اشجاری و محمدرضایی،امیرحسین صادقی و جواد نکونام.


درخواست فتح الله زاده ازهواداران استقلال:برای پیروزی مقابل العین به حضورتک تک شمانیازداریم

 علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال در آستانه دیدار با العین امارات در رقابت های جام باشگاه های آسیا به خبرآنلاین گفت: «3، 4 ساعت به آغاز این بازی حساس زمان داریم و درخواست من از تمام هواداران این است که در خانه هایشان نمانند و برای تشویق نماینده کشور به ورزشگاه بیایند. استقلال برای پیروزی مقابل العین به حضور تک تک هوادارانش نیاز دارد و امیدوارم که آنها ما را تنها نگذارند»

تیم فوتبال استقلال از ساعت 19:00 امروز(چهارشنبه) در ورزشگاه آزادی میزبان العین امارات خواهد بود


 فرهاد مجیدی چهره سال خبر آنلاین شد

طی چهار مرحله نظر خواهی و نظر سنجی، فرهاد مجیدی بازیکن استقلال تهران، چهره سال 1391 در حوزه ورزش شد.
پس از مجیدی، محمد بنا و عادل فردوسی‌پور در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند.

[ چهارشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 16:12 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
آزادی منتظر ماست بیا تا برویم...!

**واقعآ احساسی که از خلق همچین صحنه ای به هر هواداری دست میده غیر قابل وصفه.کاش فردا هم خودمون رو از این احساس محروم نکنیم...

[ سه شنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 21:50 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
قلعه‌نویی: رویم نمی‌شود در چشم بازیکنانم نگاه کنم/ مشکلات زیاد داریم اما العین را می‌بریم

امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از بازی با العین اظهار داشت: اعتقاد من این است که العین در دو سه سال گذشته یکی از بهترین تیم های عربی است. انها قهرمان لیگ امارات شده اند و در بازی اول هم برنده شده اند. چه در ساختار حمله و چه در دفاع منظم هستند ولی ما استقلال هستیم و هفته به هفته بهتر می شویم. در اولین بازی یکی از مسابقات خوب را انجام دادیم اما به دلیل اشتباه فردی نتیجه را از دست دادیم اما در بازی دوم توقع داریم هوادارانمان مثل بازی با تراکتورسازی حضوری پرشور داشته باشند و به پشتوانه آنها ۳ امتیاز را بگیریم.

وی افزود: انها هافبک ها و مهاجمان خوبی دارند اما اگر ما قدرت تاکتیکی را دیکته کنیم به هدف خود می رسیم و اگر این بازی را ببریم ۵۰ درصد راه را طی می کنیم.

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که رحمتی و حیدری به این بازی می رسند یا خیر گفت: جا دارد از تیم پزشکی تشکر کنم چون واقعا امسال کادر پزشکی قوی داریم و با توجه به اینکه خودم هم مریض بودم روزی سه بار با نوروزی صحبت کردیم و فکر می کنم رحمتی مشکلی نداشته باشد و حیدری تست نهایی را امروز می دهد البته برای ما مهمتر از بازی سلامت حیدری است و حتی به دکترها گفتم اگر حضور او ۵۰ درصد باشد از او استفاده نمی کنیم اما من ۸۰ درصد بعید می دانم که به این بازی برسد. اخراج در بازی گذشته نیز باعث شد به تیم ما فشار وارد شود و به دو سه بازیکن مثل جباری و بقیه فشار آمد که جا دارد از آنها تشکر کنم و امیدوارم همان شادابی گذشته را داشته باشیم.

وی در خصوص خط حمله العین امارات گفت: ما هم اعتقاد داریم آنها مهاجمان خوبی دارند و اگر بتوانیم هافبک های آنها را از کار بیندازیم کارآیی خط حمله العین کمتر می شود.

سرمربی استقلال در ارتباط با اینکه استقلال باید در سه جام بازی کند و آیا تمرکز شما روی لیگ قهرمانان آسیا است یا خیر گفت: ما یکسری اهداف برای خودمان ترسیم کردیم که یکی از آنها لیگ قهرمانان آسیا است و خوشبختانه دیدید در بازی با صبا ۵ بازیکن ما نبودند اما جایگزین ها خوب عمل کردند همان قدر که لیگ برای ما مهم است بقیه جام ها هم مهم است و حضور پر قدرت در این سه جام مهم است.

سرمربی تیم استقلال اعلام کرد: در ابتدا باید از بازیکنانم تشکر کنم که در سه جبهه می جنگند و خیلی از زمان ها رویم نمی شود در چشم انها نگاه کنم. وقتی کنار خط ایستاده ام و می بینم که مردانه تلاش می کنند تاسف می‌خورم که چرا از آنها قدردانی نمی شود ودوم اینکه از هواداران می خواهم مثل بازی با تراکتورسازی از ما حمایت کنند چون ۵۰ دقیقه ۱۰ نفره بازی کردیم و به امید خدا در آستانه سال جدید به هوادارانمان عیدی بدهیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار الجزیره مبنی بر اینکه گفته می شود شما فقط در لیگ نتیجه می گیرید و در آسیا موفق نیستید، گفت: یکسری از دوستان قلعه نویی را خیلی دوست دارند و از این مطالب زیاد می نویسند. زمانی که در سپاهان بودیم در ۷ بازی ۱۷ گل زدیم وتمام غول های آسیا را بردیم. براگا را بهتر از من می شناسید. تیم او را شکست دادیم و مقابل بنیادکار ۵۰ دقیقه ۱۰ نفره بازی کردیم. در ایران نخبه کشی زیاد به وجود می آید و قلم به دستانی هستند که این صحبت ها را می نویسند.

قلعه نویی ادامه داد: در لیگ ۹۰ درصد بازی ها را انجام دادیم و پولی به بازیکنان نداده ایم. البته زمین های ما هم کیفیت ندارد ولی با این حال بازیکنان من سربازهای خوبی برای استقلال هستند این شرایط را نگفتم که بهانه بیاورم. می دانم که برای پیراهنشان غیرت دارند. همیشه مشکلات مالی بوده اما نه به این شدت.این هم از شانس قلعه نویی بوده که امیدوارم به کمک اهل بیت و خدا به موفقیت برسیم.


جباری: هدفمان جام باشد العین را شکست می‌دهیم/ مسئولان حمایت کنند

مجتبی جباری در نشست خبری پیش از بازی با العین اظهار داشت: بازی های لیگ قهرمانان آسیا همیشه برای هواداران حساسیت داشته است. بازیکنان هم دوست دارند در این مسابقات بازی های خوبی انجام دهند. متاسفانه در این چند سال گذشته استقلال نتوانسته به حق خود در این مسابقات برسد.

وی افزود: فکر می کنم بازی فردا خیلی سخت است. برای تیمی که در مسابقات گروهی حضور دارد کسب ۳ امتیاز در خانه خیلی مهم است.امیدوارم که بتوانیم از فشار مسابقات لیگ داخلی، آسیا و جام حذفی موفق بیرون بیاییم و این همه فشار منجر به آسیب دیدگی نشود. در این شرایط مراقبت از بازیکنان خیلی سخت است. البته در این راه تماشاگران می توانند به ما کمک کنند.

جباری در پاسخ به این سؤال که آیا شناختی از العین دارد یا خیر گفت: بازیکنان اکثرا بازی های کشورهای خلیج فارس را می بینند. فیلم بازی های العین را هم دیده ایم. می دانیم که آنها الهلال را برده اند. آنها مسلما تیم قدرتمندی هستند اما استقلال هم در بازی اول قدرت خود را نشان داده است وقتی هدف جام گرفتن باشد می توانیم العین را شکست دهیم. امیدوارم که بازیکنان از لحاظ بدنی آماده این بازی باشند.

جباری در مورد مسائل مالی باشگاه استقلال و فشاری که روی بازیکنان این تیم آمده است، اظهار داشت: با توجه به اینکه در فشار هستیم هیچ سالی به این شکل نبوده است و اگر هواداران و مسئولان از این تیم توقع دارند باید حمایت کنند. خستگی بازیکنان از یک طرف و شرایط مالی هم از سوی دیگر به بازیکنان فشار آورده است و نمی دانیم دیگر چه زمانی وقت رسیدگی به این شرایط است و مسئولان باید فکری به این حال کنند.

[ سه شنبه بیست و دوم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 14:15 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
صبح ظهر شب،روزی سه مرتبه هر مرتبه ۹۰ دقیقه!!!

برنامه بازیهای استقلال در چارچوب مسابقات لیگ،حذفی و آسیایی در فروردین ماه ۹۲

۱۰ فروردین

ساعت ۱۴-تهران:استقلال-سپاهان

ساعت ۱۸-دورود:استقلال-گهر               ساعت۲۲-ریاض:استقلال  -الهلال

***

۱۲ فروردین

ساعت ۱۴-تهران:استقلال-سپاهان

ساعت ۱۸-ابوظبی:استقلال-العین        ساعت ۲۲-اهواز:استقلال - فولاد

***

۱۴ فروردین

ساعت ۱۴-تهران:استقلال-الریان

ساعت ۱۸-بازم تهران:استقلال-پرسپولیس      ساعت ۲۲-رشت:استقلال-داماش

۱۶ فروردین-ساعت ۱۴

.

.

.

[ دوشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 22:57 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
به بهانه دیدار استقلال و العین-گل زیبای فرهاد به دالیان چین و قهرمانی العین در آسیا

قهرمانی در جام باشگاه های آسیا، افتخاری است که از بین بازیکنان فعلی شاغل در لیگ برتر، تنها نصیب کاپیتان استقلال ، فرهاد مجیدی شده است. فرهادِ ۲۷ ساله که در آن فصل بازیکن الوصل امارات بود، به صورت قرضی به عضویت العین که نماینده ی این کشور در آسیا بود، درآمده بود. او در بازی برگشت مرحله نیمه نهایی، در کشور چین و مقابل تیم دالیان، در حالی که العین ۴-۲ از حریف خود عقب بود و با این نتیجه بازی به وقت اضافه کشیده می شد، در دقیقه ۶۰ وارد زمین شد و در دقیقه ۸۷ یکی از زیباترین گل های این تورنمنت را به ثمر رساند تا العین فینالیست شود و درنهایت با پیروزی در فینال این مسابقات ، همراه با العین قهرمان لیگ قهرمانان آسیا ۰۳-۲۰۰۲ شود.

تکنیک و هوش بالای فرهاد مجیدی در جاگذاشتن مدافع حریف و دربیل دوطرفه ی او، واقعا تماشایی است.

دانلود

**حجم کلیپ کمه و کیفیتش چندان بالا نیست اما مطمئنآ دیدنش خالی از لطف نیست.تکنیک و ظرافت فرهاد تو این گل جالبه

[ دوشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 19:23 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]

۱۰ فروردین تاریخ جدید بازی استقلال و سپاهان در جام حذفی

 پس از کش و قوس های فراوان در خصوص تاریخ برگزاری بازی استقلال و سپاهان در مرحله نیمه نهایی جام حذفی سرانجام سازمان لیگ تصمیم خود را گرفت.

این طور که سازمان لیگ به دو باشگاه سپاهان و استقلال نامه ارسال کرده است تاریخ برگزاری این بازی را برای دهم فروردین در نظر گرفته است.

این نامه شب گذشته برای دو باشگاه ارسال شده است و تاریخ سایر مسابقات این دو تیم هم لحاظ شده است.

پیش از این سازمان لیگ اعلام کرده بود این مسابقه نهم فروردین برگزار می شود اما باشگاه استقلال به برگزاری این مسابقه در این روز اعتراض کرده بود و معتقد بود به دلیل بازگشت تیم ملی در تاریخ ۷ فروردین از کویت امکان برگزاری بازی در تاریخ نهم فروردین را ندارند.

البته این برنامه به این دو باشگاه پیشنهاد شده است و باید دید سازمان لیگ این برنامه را قطعی می کند یا خیر.


اعلام برنامه هفته سی و یکم و سی و دوم لیگ برتر

جمعه 23/1/92

استقلال – گهر درود – ساعت 19 – آزادی تهران

 

دوشنبه 26/1/92


استقلال – سپاهان – ساعت 19 – آزادی تهران

 

**بسیار عالی و جالب،یعنی اگه بازی ۱۰ فروردین با سپاهان قطعی بشه:

۱۰ فروردین با سپاهان...۱۴ فروردین با الهلال در عربستان...۲۰ فروردین با الهلال در تهران...۲۳ فروردین  با گهر در تهران...۲۶ فروردین با سپاهان در تهران

۵ بازی در ۱۶ روز! به عبارتی میکنه هر۲/۳ روز یه بازی!!!

یعنی خاک تو سرمون اگه با این برنامه ریزی درخشان تو لیگ قهرمان نشیم و از گروهمون تو آسیا هم با ۱۶ امتیاز صعود نکنیم!!!

[ دوشنبه بیست و یکم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 18:7 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
حاشیه دیدار تیمهای استقلال و تراکتور سازی-۱۸/۱۲/۹۱

قسمت اول

قسمت دوم

**لینکها اصلاح شد

[ یکشنبه بیستم اسفند ۱۳۹۱ ] [ 22:25 ] [ رضــا & علیرضا(تاج کبیر) ]
........ مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Theme By YourtheM :.

درباره وبلاگ

الهی عقیده ام را از عقده ام مصون بدار...
اینجاییم تا از استقلال بگوییم.از استقلال منهای این و منهای آن...
باهمه آنانی که هستند و بی همه آنانی که نیستند...
با همه آنانی که دوستشان نداریم و با همه آنانی که می پرستیمشان...
اینجاییم تا از استقلال بگوییم...تاجی بر سر ایران و آسیا با قدمتی کهن و عظمتی بی پایان...
از استقلال همیشه و هنوز ما...با همه و بی همه...با این و بی آن...

"رضـا اسنـقی"

"تمامی نوشته ها الزامآ موضع وبلاگ نیست وگاهآ بیانگر مواضع نگارنده مطلب می باشد"
نویسندگان:
حـدیـث امـیـری
علیـرضـا سلطـان
جدول لیگ برتر
league2_d.jpg
گلزنان برتر
92500632775551954452.jpg
امکانات وب